Ave Kruup (klaver) ja Puhkpillikvintett Estica koosseisus Marion Strandberg (flööt), Heli Ernits (oboe), Helena Tuuling (klarnet), Tea Tuhkur (fagott), Meelika Mikson (metsasarv)

8. juuli kell 19.00 Alatskivi Loss 

Kavas:

Paul Hindemith – Väike kammermuusika op. 24 nr 2 viiele puhkpillile

Wolfgang Amadeus Mozart – Klaverikvintett KV 452 oboele, klarnetile, metsasarvele, fagotile ja klaverile

Cyrillus Kreek – Kaks osa tsüklist “Viis rahvaviisi” puhkpillikvintetile ja klaverile

Jaan Rääts – Sekstett klaverile ja puhkpillikvintetile op. 46

Pianist Ave Kruup on mitmekülgne soolo- ja kammermuusik, kes on esinenud nii Eestis kui ka Rootsis, Saksamaal, Prantsusmaal, Luksemburgis, Itaalias, Hispaanias. Ave Kruup on õppinud Eesti Muusika-ja Teatriakadeemias, kus tema juhendajaks oli prof Ivari Ilja. Seejärel asus ta õppima Saksamaale, kus aastal 2006 lõpetas kõrgeima hindega Mannheimi Muusikakõrgkooli prof Ragna Schimeri käe all. Kolm aastat hiljem omandas Ave Kruup magistrikraadi Karlsruhe Muusikakõrgkoolis Kalle Randalu klaveriklassis. Muusik on tulemuslikult osalenud mitmetel konkurssidel ning võitnud mitemid stipendiume ja auhindu. Sealhulgas “Wilhelm-Müller” Fondi stipendium, III koht “Nueva Acrópolis” Internatsionaalsel Klaverikonkursil Madriidis ja kammermuusikuna I koht IX J. Françaix’ nimelisel Internatsionaalsel Konkursil Pariisis.

Puhkpillikvintett Estica on eesti noortest, enamjaolt välismaal pillimänguoskusi täiendanud muusikutest koosnev kvintett, mille repertuaari keskmes on eesti heliloojate muusika. Kvinteti tõid kokku ühised õpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kus aastal 2010 anti esimene ainult eesti muusikaga kontsert “Head varjata ei saa”. Sellest ajast peale on esinetud mitmekesiste kontserdikavaga Eesti Kontserdi, Eesti Interpreetide Liidu, Corelli Music’u jt korraldatud kontsertidel Eesti erinevais paigus ning Eesti Vabariigi 95. aastapäeva puhul 2013. aastal Peterburis.