7. novembril kell 19.00 astuvad Mustpeade majas üles suurepärane metsospran Annaliisa Pillak ning pianist Jaanika Rand-Sirp! Kontsertõhtu kava koosneb kolmest laulutsüklist, millest kaks on tuntud armastuslaulude tsüklid. Kontsert toimub 2. novembril kell 16 ka Tartu Linnamuuseumis!

Kava:
E.Grieg – Haugtussa / Mägede tüdruk op. 67 (A. Gartorg) 1898
R. Schumann – Gedichte der Königin Maria Stuart / Mary Stuarti luuletused op.135
R.Schumann – Frauenliebe und – leben / Naise elu ja armastus op.42

Annaliisa Pillak on alustanud lauluõpinguid Tallina G.Otsa nim Muusikakoolis Ludmilla Dombrovska-Keis lauluklassis. 2006. aasta kevadel sooritas Annaliisa magistriõppe diplomikontserdi kõrgeimale hindele Sibeliuse Akadeemias, kus ta õppis alates 2000. aastast, õpetajana Annika Ollinkari.
Kevadel 2005 käis Annaliisa end täiendamas Milano Verdi nimelises konservatooriumis, kus ta õppis Sonja Turchetta ja Stelia Dozi käe all. Täiendanud ennast ka Renate Behle juures Hamburgis.
Annaliisa on osalenud Taru Valjakka, Larissa Gergijeva, Tom Krause, Monica Groopi, Anna Bergamo, Gustav Kuhni, Alessandro Amoretti jt meistrikursustel.
Eestis debüteeris ta Eesti Rahvusooper Estonias Sesto rollis W.A.Mozarti ooperi ”La clemenza di Tito” kontsertetendusel veebruaris 2006. Annaliisa on esinenud alates 2004.aastast ka jätkuvalt lied kontserditega koos pianistide Maarja Plink, Jaanika Rand-Sirp, Ralf Taal, Naily Saripova, Kadri-Ann Sumera ja teised. Annaliisa on üles astunud erinevate orkestri kontserdite solistina, muu hulgas Estonia Kontserdisaalis ja Soome Finlandia talos. Sealhulgas esinenud solistina vokaalsümfooniliste suurvormide ettekandeil (G.Mahleri VIII sümfoonia jm).
2005. aastal sai Annaliisa II koha H.Krummi nimelisel lauluvõistlusel Saaremaal. 1996. aastal saavutas ta Eesti noorte lauljate konkursil I preemia ja aastal 1995 III preemia. Annaliisa on olnud ka Eesti Interpreetide Liidu stipendiaat 2008. ja 2010.aastal. Annaliisa on esinenud kontserditel Eestis, Soomes, Rootsis, Itaalias ja Saksamaal.

Jaanika Rand-Sirp on lõpetanud Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli 1991.a. klaveri erialal (õp. R. Ernstson). Aastast 1991 õppis ta Eesti Muusikaakadeemias prof. Laine Metsa klaveriklassis, mille lõpetas 1996 solisti ja kammeransamblistina. Aastal 2002 kaitses Jaanika Rand- Sirp magistrikraadi Eesti Muusikaakadeemias saateklassi erialal prof. Vilma Mallene ja prof. Helin Kapteni juhendamisel.
J. Rand-Sirp on täiendanud end prof. Arbo Valdma, prof. Klaus Schilde ja prof. Hartmut Hölli meistriklassides.
1994 saavutas ta diplomi rahvusvahelisel pianistide konkursil Kil´is. 2003. a. omistati talle Rahvusvahelise Richard Wagneri Ühingu stipendium.
Alates 1996.a. töötab Jaanika Rand-Sirp tearis Vanemuine pianist-repetiitorina ning Heino Elleri nim. Tartu Muusikakoolis õppejõu ja kontsertmeistrina.
Jaanika Rand-Sirp on aktiivselt tegev ka kammermuusikuna, ta on olnud ansamblipartner mitmetele lauljatele (sh. Svetlana Trifonova, Oliver Kuusik, Märt Jakobson, Taavi Tampuu).
Pidev koostöö seob teda instrumentalistide Riivo Kallasmaa ja Rene Sepalaanega loomingulises koosluses Arcus Venti ning vokaalsolistide Heli Veskuse, Annaliisa Pillaku ja Karmen Puisiga ,millest on sündinud mitmed huvitavad vokaalkammermuusika kavad.

Külasta kontserti ja naudi kvaliteetset õhtusööki!