Instrument: Klaver

Sünnipäev:

Kodulehekülg:

Videod:

Kontakt:

Age Juurikas

Age Juurikas alustas klaveriõpingud Merike Torn-Bürgeri käe all ning jätkas Tallinna Muusikakeskkooli keskastmes prof. Toivo Nahkuri juhendamisel. Õpingud jätkusid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof.  Toivo Nahkuri ning prof. Peep Lassmanni juhendamisel. Olulisi mõjutusi on Age saanud ka prof. Matti Reimanni käest, kes oli kaua tema kammermuusika õppejõuks. Lisaks on Age end täiendanud Karlsruhes Muusikkõrgkoolis prof. Kalle Randalu ning Sibeliuse akadeemias prof. Liisa Pohjola ja prof. Matti Raekallio juhendamisel. Aastatel 2003-2007 õppis Age Moskva Riikliku Konservatooriumi aspirantuuris professor Vera Gornostaejeva ja tema assistent Sergei Glavatskihi juhendamisel.

Alates 2007. aasta sügisest on Age Juurikas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia klaveriosakonna õppejõud. 2008. aasta septembrist täiendab muusik end Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorantuuris (juhendaja professor Peep Lassmann).
Age Juurikas on jõuliselt sugestiivse esitluslaadiga soolopianist, kes ühendab endas Venemaa ja Euroopa klaverimängu traditsioone. Tema lemmikrepertuaar pärineb 20. Sajandi algusest ning Age kireks on just vähetuntud ja –mängitud teoste interpreteerimine ning uute heliloojate avastamine.
Ta on esinenud soolokontsertidega ja kammerkooseisudes mitmete eesti ja välismaiste tuntud interpreetidega Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Norras, Taanis, Prantsusmaal, Hispaanias, Venemaal, Ukrainas, Ameerikas ning soleerinud mitmete orkestrite ees solistina (sh. ERSO, Läti Riiklik Sümfooniaorkester, Ukraina Rahvuslik Akadeemiline Sümfooniaorkester). Ta on osalenud rahvuslikel ja rahvusvahelistel konkurssidel ja saavutanud mitmeid auhindu (sh. I preemia ja 3 eriauhinda rahvusvahelisel Vainiunase-nimelisel konkursil Leedus 1998, Peapreemia ja 2 eripreemiat konkurss-festivalil „Con brio ’98“, IV preemia ja eripreemia rahvusvahelisel pianistide konkursil „Arthur Rubinstein in memoriam“ Bydgoszczis 2000, I preemia VI vabariiklikul pianistide konkursil Tallinnas aastal 2002 jm). 2003. aasta kevadel pälvis ta I Neeme Järvi-nimelise noore muusiku auhinna. 2005. aasta juunis osales Age Juurikas Los Angeleses mainekal Rahmaninovi nimelisel konkursil, kus ta saavutas semifinalisti eripreemia.