Instrument: plokflööt, oboe

Sünnipäev: 1963

Kodulehekülg:  http://www.asartists.com/

Videod:

Kontakt:  andres.siitan@asartists.com


 

Andres Siitan alustas muusikaõpinguid omal käel flöödil ja plokkflöödil. Peale kaheaastast iseseisvat tööd astus ta G. Otsa nim Tallinna Muusikakooli Leho Läte oboeklassi, mille lõpetas 1984. aastal. 1988-1993 õppis ta oboed Tallinna Konservatooriumis õp. Heldur Värvi juures. 1991-1992 oli Andres Siitan vahetusüliõpilane Karlsruhe Kõrgemas Muusikakoolis prof. Thomas Indermühle juures.

Õpingute ajal. 1989. aastal sai temast Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri oboemängija ning 1993. aastal oboerühma kontsertmeister, kellena töötas kuni 1999. aastani, mil temast sai ERSO direktor. 1993-1994 oli ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia oboeõppejõud. Hiljem on ta täiendanud end õppides ärijuhtimist Tartu Ülikoolis ning kultuurikorraldust Washingtonis Vilari Kultuurimänedžmendi Instituudis.

ERSO töö kõrval osales Andres Siitan paljudes kammerkoosseisudes s.h. NYYD-Ensemble ja Tallinna Kammerorkestri töös. Ta on andnud hulgaliselt soolo- ja kammerkontserte Eestis ja Soomes ning esinenud solistina ERSO ees.