Instrument: Laulja, metsosopran

Sünnipäev:

Kodulehekülg:

Videod:

Kontakt:

Annaliisa Pillak

 
Annaliisa Pillak on alustanud lauluõpinguid Tallina G.Otsa nim Muusikakoolis Ludmilla Dombrovska-Keis lauluklassis. 2006. aasta kevadel sooritas Annaliisa magistriõppe diplomikontserdi kõrgeimale hindele Sibeliuse Akadeemias, kus ta õppis alates 2000. aastast, õpetajana Annika Ollinkari.
Kevadel 2005 käis Annaliisa end täiendamas Milano Verdi nimelises konservatooriumis, kus ta õppis Sonja Turchetta ja Stelia Dozi käe all. Täiendanud ennast ka Renate Behle juures Hamburgis.
Annaliisa on osalenud Taru Valjakka, Larissa Gergijeva, Tom Krause, Monica Groopi, Anna Bergamo, Gustav Kuhni, Alessandro Amoretti jt meistrikursustel.
Eestis debüteeris ta Eesti Rahvusooper Estonias Sesto rollis W.A.Mozarti ooperi ”La clemenza di Tito” kontsertetendusel veebruaris 2006. Annaliisa on esinenud alates 2004.aastast ka jätkuvalt lied kontserditega koos pianistide Maarja Plink, Jaanika Rand-Sirp, Ralf Taal, Naily Saripova, Kadri-Ann Sumera ja teised. Annaliisa on üles astunud erinevate orkestri kontserdite solistina, muu hulgas Estonia Kontserdisaalis ja Soome Finlandia talos. Sealhulgas esinenud solistina vokaalsümfooniliste suurvormide ettekandeil (G.Mahleri VIII sümfoonia jm).
2005. aastal sai Annaliisa II koha H.Krummi nimelisel lauluvõistlusel Saaremaal. 1996. aastal saavutas ta Eesti noorte lauljate konkursil I preemia ja aastal 1995 III preemia. Annaliisa on olnud ka Eesti Interpreetide Liidu stipendiaat 2008. ja 2010.aastal. Annaliisa on esinenud kontserditel Eestis, Soomes, Rootsis, Itaalias ja Saksamaal.