Instrument: Laulja

Sünnipäev: 1981

Kodulehekülg:

Videod:

Kontakt:

annika põder

 
Annika Põder alustas lauluõpinguid Eesti Muusikaakadeemias. Alates aastast 2005 on ta õppinud Sibelius-Akadeemias Päivi Nisula ja 2007.aasta sügisest alates Marjut Hannula juhendamisel. Lied´i ja oratooriumimuusikat on ta õppinud Walter Moori, Udo Reinemanni, Petteri Salomaa, Anssi Hirvoneni, Collin Hanseni ja Liisa Pimiä juhendamisel.
Annika võitis esimese koha Rudolf Jõksi nimelisel noorte lauljate konkursil aastal 1998 ja kolme muusikakooli lauljate konkursil aastatel 1999 ja 2000. Aastal 2005 hinnati teda teise kohaga H. Krummi nimelisel lauljate konkursil ning kolmanda kohaga 2007 aasta suvel toimunud M. Saare lauluvõistlusel.
Ta on laulnud solistina Charpentieri teoses ”Te Deum” ja 2005 aasta sügisel tegi ta Mozarti ooperis „Figaro pulm” Barbarina rolli. 2006 aasta sügisel oli Annikal kuus kontserti bariton Silver Lumiga Ameerika Ühendriikides. 2007 aasta detsembris astus Annika üles solistina J.S.Bachi Jõuluoratooriumis, mida esitati Tampere toomkirikus ja Kesk-Pori kirikus. 2008 aasta märtsis oli Annikal Lied- kontsert koos pianist Asta Lötjösega Taitekoti Kirpiläs, Helsingis. Aprillis 2008 laulis ta Valencienne rolli operetis” Löbus lesk”, mida etendati Joensuus, Järvenpääs ja Helsingis.
Augustis 2008 toimus kontsert ”Unustatud laulud” Tallinna Raekojas koos pianist Asta Lötjöse ning viiuldaja Liis Joametsaga.