Instrument: Klavessiin

Sünnipäev: 1971

Kodulehekülg:

Videod:

Kontakt:

Ene Nael

 
Ene Nael on lõpetanud 1994. aastal Eesti Muusikaakadeemia professor Laine Metsa klaveri- ja dotsent Imbi Tarumi klavessiiniklassi. Kevadel 2000 kaitses ta samas muusikamagistri kraadi kammeransambli erialal. Ta on osalenud mitmete tuntud interpreetide (Jacques Ogg, Pierre Hantaï, Elisabeth Joyé, Lars-Ulrik Mortensen) meistrikursustel Eestis, Soomes, Hollandis, Rootsis ja Prantsusmaal ning täiendanud end barokkimprovisatsioonikursustel Vilniuses (2004), Tallinnas (2005) ning Itaalias Smarano Oreliakadeemias (2006) professorite Edoardo Bellotti (barokkimprovisatsioon) ja Joel Speerstra (klavikord) juhendamisel.

2000. aastal võitis Ene Nael esikoha Eesti Muusikaakadeemia poolt organiseeritud konkursil „Bach 250“, 2001. aastal osales ta Brügge rahvusvahelisel konkursil.

Ta osaleb erinevate barokkorkestrite ja kammerkoosseisude töös ning on esinenud Eestis, Soomes, Rootsis, Šveitsis, Saksamaal ja Itaalias.

Kõrvuti vanamuusikaga esitab Ene Nael ka nüüdismuusikat, olles mitme eesti helilooja klavessiiniteose esmaettekandjaks ning salvestanud neid Eesti Raadio muusikafondi.
Ene Nael on ansambli Una Corda (kannel, harf, klavessiin) liige ja jaanuaris 2012 ilmus trio esimene plaat eesti muusikast UNA CORDA. Samuti on ta osalenud Helena Tulve („Sula“) ja Raimo Kangro („Displayd“) autoriplaatide salvestamisel.

Ene Nael on üks aktiivsemaid klavessiinimängu õpetamise metoodika arendajaid ja levitajaid Eestis. Käesoleval ajal töötab ta klavessiiniõpetajana Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakoolis ning osaleb aktiivselt Eesti Klavessiinisõprade Tsunfti tegevuses.
Aastast 2000 toimub Ene Naela eestvedamisel koolitusprojekt „Ajaloolise klahvpilli-, ansambli- ja orkestrimuusika suvekursus“ noortele muusikutele, samuti osaleb ta 1999. aastast rahvusvahelise Klavessiinifestivali korraldustoimkonna töös.