Instrument: Klaver

Sünnipäev: 4. juuni

Kodulehekülg: www.faristamo.com

Kontakt: faristamo@gmail.com

Farištamo Eller (Susi) on pianist ja improvisaator. Aastal 2014 lõpetas ta Baseli Muusikaakadeemias vabaimprovisatsiooni eriala prof. Fred Frithi, Alfred Zimmerlini ja Rudolf Lutzu juures. Lisaks improvisatsioonile tegeles ta palju kammermuusika- ja lied-duoga ning orkestri dirigeerimise ja dirigeerimistundide saatmisega.

Aastast 2004 õppis ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias klaveri erialal prof. Valdur Rootsi ja Marko Martini juures ja omandas sealsamas magistrikraadi aastal 2011. Aastatel 2006-07 täiendas ta end ERASMUS stipendiumiga Helsingis Sibeliuse Akadeemias prof. Jussi Siirala juures. Kõrvalerialana õppis ta koorijuhtimist ja orkestri dirigeerimist (prof. Toomas Kapten, Rodolfo Fischer), tegeles kammermuusika (dots. Natali Sakkos, Taavi Kerikmäe, Anton Kernjak, Marcus Weiss, Jürg Henneberger), lauljate saatmise (prof. Helin Kapten, Jan Schultsz) ja palju aastaid vabaimprovisatsiooniga (prof. Anto Pett).

Ta on töötanud Tallinna Georg Otsa nim. Muusikakoolis õpetajana (vabaimprovisatsioon, saateklass, üldklaver) ja töötab seniajani sealsamas projekti koordinaatorina. Ta on nii kodu- kui välismaal osalenud meistrikursustel, konkurssidel, erinevates projektides näiteks kaasaegsete tantsijatega (Kopenhaagenis Kaasaegse tantsu akadeemias), näitlejatega (näidend: Klaver, Kloun ja Harri – muusika ja klaverimäng), animaatoriga (Marita Lumi improvisatsioonilises duos PIANIMA) ning andnud kontserte erinevate koosseisudega. Klaveriduos KeAmo mängib ta koos pianist Merike Poomiga juba seitsmendat aastat. Ta on osa võtnud paljudest meistrikursustest, konkurssidest ja teinud koostööd erinevate heliloojatega (Pärt, Andriessen, Alvarado, Penderecki, Palsson).Ta on olnud Eesti Kunstikadeemia Kammerkoori dirigent 5 aastat ja suvel 2013 oli praktikal Berliinis Neuköllner Operis festivali assistendina.

Hooajal 2014-15 esines ta Šveitsis kokku 9 kontserdiga ansamblis New4Art (kavas kaasaegne muusika ja vabaimprovisatsioonid) ning metsosoprani Jane Tiikiga esitati kaks kava, üks novembris, teine maikuus. Eestis tegi ta samal ajal koostööd sopran Egle Trooniga, pianist Merike Poomiga klaveriduo KeAmo koosseisus ning mitmetes vabaimprovisatsioonilist muusikat esitavates koosseisudes. Sügisest 2014 õpetab ta klaverit Kehra Kunstidekoolis.