Instrument: Viiul

Sünnipäev: 1982

Kodulehekülg: www.prezioso.ee

Videod:

Kontakt:

Hanna-Liis Nahkur

 
Hanna-Liis Nahkur (1982) alustas viiuliõpinguid 1989.a Tallinna Muusikakeskkoolis Tiiu Peäske juhendamisel. Aastast 2001 jätkusid õpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias dotsent Urmas Vulbi viiuliklassis ning 2004/2005 täiendas ta end Soomes, Sibeliuse Akadeemias prof. Tuomas Haapaneni juures.
2006. a lõpetas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppe ning 2010. aastal ka õpingud magistriõppes.

Hanna-Liis Nahkur on osalenud mitmetel konkurssidel ning on saavutanud ka auhinnalisi kohti. Ta on esinenud nii solisti kui ka kontsertmeistrina paljude orkestritega,seda nii Eestis kui ka väljaspool. Aastatel 2006, 2007 ja 2008 võitis ta stipendiumi The International Holland Music Sessions Summer Academy suvekursusel osalemiseks.Samuti on ta osa võtnud Silvia Marcovici,
Mihaela Martini, Anatoly Resnikovsky, Mi- Kyung Lee jt. meirstrikursustest.

Alates 2005 a. õpetab ta Tallinna Muusikakeskkoolis ning 2007. a töötab Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris.

- 2006. aastast.on Hanna-Liis Nahkur keelpillikvartett Prezioso liige/asutaja.
- 2006. a võideti I preemia EMTA Klassika konkursil. 2008. a jõuti konkurssfestivalil “Con brio” finaali ning võideti Eesti Interpreetide Liidu preemia.
- 2009. a osales kvartett rahvusvahelisel keelpillikvartettide konkursil “Night and Sun” Rovaniemis, kus saavutati neljas koht.
- 2009. ja 2010. a eraldati kvartetile stipendiumid osalemiseks The International Holland Music Sessions Summer Academy kursustel, mille tulemusena toimus 2010. aasta sügisel kontserttuur erinevates Hollandi linnades.
- Keelpillikvartett Prezioso on osalenud Petersen Quarteti, Johannes Goritzki, Lydia Mordkovitchi, Lluis Claret, David Takeno, Christoph Poppeni jt. meistriklassis.
- Koostööd on tehtud pianistidega nagu Antti Siirala, Age Juurikas, Hando Nahkur, Rein Rannap, klarnetist Toomas Vaviloviga, lauljatega nagu Pille Lill, Tui Hirv, Pirjo Püvi, Hanna-Liina Võsa, Maarja-Liis Ilus, Maria Listra jt.
- Kvarteti esimene heliplaat ilmus 2012. aasta kevadel.