Instrument: Laulja

Sünnipäev:

Kodulehekülg:

Videod: http://www.youtube.com/watch?v=GsyYYeSv0EU – 2009, Haagis, “Festival Classique”, Residence Orchestra, Neeme Järvi.

Kontakt:

Helen Lepalaan

 
Helen Lepalaan on õppinud Eesti Muusikaakadeemias, täiendanud ennast Amsterdami ja Maastrichti konservatooriumides. Eraviisiliselt Monika Hauswalteri ja Charlotte Margiono juures.

Aastatel 2006-2008 oli H.L. solist Hollandi  ühe suuremasse ooperitruppide kolmikusse  kuuluva Opera Zuidi teatris, kus lisaks muudele rollidele laulis ta  peaosi ooperites Bizet “Carmen”, Massenet “Tuhkatriinu” ja Rossini “Sevilla Habemeajajas”. Need ooperid tulid esitamisele ka Amsterdami Kontserdimajas (Amsterdam Concergebouw) ja  millede eest on ta pälvinud suurt tunnustust nii kohalikus kui rahvusvahelises ajakirjanduses. Helen Lepalaane ooperirollide hulka kuuluvad veel Kate Pinkerton ja Suzuki “Madama Butterfly”, Maddalena “Rigoletto” (Belgia), Polina “Padaemand” (Rahvusooper Estonia), Olga “Jevgeni Onegin”, Blanche “Mängur”, Toapoiss “Rusalka”, Carmela “La vida breve”,  metsosoprani soolod Raveli “Laps ja nõidus’es” (Holland). Möödunud aastal oli Helen Lepalaane debüüt Walesi Rahvusooperis, kus laulis Orlofskit “Nahkhiir” ja Dorabellat “Cosi fan tutte”, mõlemad rollid said väga kõrget tunnustust Inglismaa ajakirjanduses.  Hiljutistesse ulesastumistesse kuuluvad veel Debussy ooper-ballett “Püha Sebastiani ohverdus” ja Carmeni roll Heidelheimi Ooperifestivalil

 

Helen Lepalaan on laulnud solistina ka mitmetes vokaalsuurvormides nii Saksamaal, Belgias, Hollandis ja Soomes. Suuremate teoste hulka kuuluvad Bachi H-moll missa, Johannese – ja Matteuse Passioon, Händeli “Messias”, Mozarti “Requiem”, Dvoraki “Requiem”, Beethoveni “ Missa Solemnis” ja 9.sümfoonia, Rossini “Missa Päikesele” ning hiljuti lauldud Verdi “Requiem” Brabanti Orkestriga, mille videosalvestust kanti üle ka televisioonis.

H.L. on  andnud  soolokontserte eesti, vene , prantsuse ja ameerika muusikaga ning aastast 2009 on ta trio “Kybele” liige. Hollandi Rahvusliku Noorteorkestriga on ta laulnud Berliozi vokaaltsüklit “Suveööd”, mida esitati Belgia ja Hollandi suurimates kontsertsaalides, teiste hulgas ka  ‘Concertgebouws’ (Amsterdami Kontserdimajas). Ülesastumist Residentsi Orkestriga Haagis Neeme Järvi juhatusel festivalil ‘Classique’ kandis üle nii Saksamaal kui Hollandis telejaamade ühendus AVRO.

2011 aasta suvel astus H.L üles Saaremaa Ooperipäevade galakontserdil ja 2012 aasta sugisel Rahvusvaheliste Muusikapaevade galakontserdil Vello Pähna juhatusel.

Suurematesse eelseisvatesse projektidesse kuuluvad  Sesto roll “Tituse halastuses” Inglismaal (Opera North) ja Giulio Cesare Estonia Rahvusooperis.