Instrument: Klarnet

Sünnipäev: 12. oktoober

Kodulehekülg: http://estica.webs.com/

Videod:

Kontakt: helena.tuuling@gmail.com

Helena Tuuling

 
Helena Tuuling alustas klarnetiõpinguid Põlva Muusikakoolis, jätkas Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis, Tallinna Muusikakeskkoolis ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Tema õpetajateks on olnud Mare Põld, Margus Vahemets, Vahur Vurm, Toomas Vavilov ja Hannes Altrov. Helena on õppinud ka vahetusüliõpilasprogrammide raames Hispaanias Granada konservatooriumis (prof. Francisco Gil Valencia), Stockholmi Kuninglikus Muusikaakadeemias (prof. Kjell-Inge Stevensson) ja Šveitsis Baseli Muusikaakadeemias (prof. Francois Benda). Samuti on ta osalenud arvukatel meistrikursustel, juhendajateks Yehuda Gilad, Michael Collins, Michel Lethiec, José Luis Estellés, Henri Bok, Marek Schiller, Andreas Sundén, Fabio Di Casola, David Krakauer ning Jaques Di Donato.
Praeguseks on Helena lõpetanud magistriõpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning jätkab õpinguid Stockholmi Kuninglikus Muusikaakadeemias Hermann Stefanssoni ja Martin Frösti klarnetiklassis.
Helena on võitnud Vabariiklikul puhkpillimängijate konkursil 2008 II koha ning 2012 III koha, esinenud koos pianist Liivi Arderiga Con Brio konkurss-festivali finaalis aastatel 2008 ja 2010 (eripreemiad Eesti Interpreetide Liidult ja Eesti Televisioonilt). Ta on soleerinud Tallinna Kammerorkestri, Tallinna Muusikakeskkooli Sümfooniaorkestri, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sümfooniaorkestri, Tallinna Noorteorkestri ja Vanemuise Sümfoonikute ees. Osalenud ka paljudes orkestri- ja kammermuusikaprojektides.
Alates 2008 on ta Ansambel U: liikmena olnud kaastegev arvukatel kaasaegse muusika ja improvisatsiooni kontsertidel ning umbes sama kaua tegutsenud ka puhkpillikvintetis Estica, mille repertuaari keskmes on eesti heliloojate muusika.