Instrument: Oboe

Sünnipäev: 21.04.1983

Kodulehekülg: http://heliernits.edicypages.com

Kontakt: heli.ernits@gmail.com

heli ernits

 
Heli Ernits alustas oboeõpinguid 1999. aastal Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis. Oma haridusteed jätkas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppes dots. Olev Ainomäe oboeklassis ning seejärel magistrantuuris Nils Rõõmussaare juhendamisel. Lisaks on Heli end täiendanud Karlsruhe Muusikakõrgkoolis prof. Thomas Indermühle oboeklassis. Hetkel jätkab Heli õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorantuuris prof. Matti Reimanni juhendamisel.

Heli Ernits võitis IV Rahvusvahelise konkursil „Jurmala 2008“ I preemia, II preemia Eesti Interpreetide Konkursil Puhkpillidele aastatel 2008 ja 2012 ning on ka Con Brio‘10 ERSO preemia laureaat, mille tulemusena avanes võimalus soleerida oktoobris 2011 Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ees.

Heli Ernitsa tegevust iseloomustab huvi eesti muusika vastu. Tema ning pianist Ave Kruup andsid 2012 suvel kontserdi eesti autorite loomingust oboele ja klaverile. Samuti on ta puhkpillikvintett Estica liige, mille repertuaari keskmes on eesti heliloojate muusika.

Alates 2009. aastast töötab Heli orkestrandina Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris (ERSO). Alates 2005. aasta algusest on ta osalenud pea kõigi kodumaiste orkestrite töös ja hooajal 2006/2007 Jeunesses Musicales maailmaorkestris.

On kirjutatud, et Heli interpretatsioonist kiirav musikaalne energia ja tehniline täpsus jääb meelde igale kontserdikülastajale.