Instrument: Tšello

Sünnipäev: 26. September, 1969 Tallinnas

Kodulehekülg:

Videod:

Kontakt:

Henry David Varema

 

Henry-David Varema alustas tšelloõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis Laine Leichteri juures. 1987-1992 õppis ta Tallinna Konservatooriumis professor Peeter Paemurru juhendamisel. Hiljem täiendas ta end professor Walter Nothasi juhendamisel Müncheni Kõrgemas Muusikakoolis, mille lõpetas Meisterklasse diplomiga ning Berliini Kunstide Ülikoolis professor Wolfgang Boettcheri juures. 2005. aastal lõpetas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia interpretatsiooni eriala doktorantuuri.
Henry-David Varema on esinenud Põhja- ja Baltimaades, Euroopas, Jaapanis, USA-s, Austraalias ning Uus-Meremaaal. Solistina on ta esitanud tšellokontserte dirigentide N. Aleksejevi, J. Alperteni, I. Bezrodnõi, O. Eltsi, M. Kütsoni, P. Mägi, V. Pähna, A. Volmeri ja J. Wangi käe all. Ta on osalenud Frankfurti uue muusika ansambli Ensemble Moderni ning kammerorkestri Kremerata Baltica projektides. Ta on töötanud külalis soolo-tšellistina kammerorkestrites Northern Sinfonia, Carl Philipp Emanuel Bach ning Müncheni Kammerorkesteris, samuti sümfooniaorkestrites Auckland Philharmonia ja Sydney Symphony.
1995. aastast on Henry-David Varema töötanud Rahvusooper Estonia Sümfooniaorkestris tšellorühma kontsertmeistrina. Käesoleval ajal töötab ta ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia keelpilliosakonna dotsendina ning osaleb 2009. aasta sügisest Tallinna Kammerorkestri projektides.
2003. aasta aprillist kuni 2009. aasta augustini oli Henry-David Varema Berliinis resideerunud keelpillikvarteti Petersen Quartett liige. Selle ansambli koosseisus on ta esinenud mainekates kontserdisaalides nagu Carnegie Hall New Yorgis, Wigmore Hall Londonis, Müncheni Herkulessaal, Pariisi Theatre de Chatelet, Zürichi Tonhalle, Sydney Angels Place jm. Koostöös plaadifirmaga Capriccio on kvartetil valminud hulgaliselt helisavestusi, millele on omistatud erinevaid auhindu, s.h. ECHO Klassik 2007 preemia.
Henry-David on olnud ka Tallinna Keelpillikvarteti ning trio Väinmaa – Varema – Haav liige. Käesoleval ajal annab ta regulaarselt kammemuusika kontserte erinevate eesti interpreetidega s.h. Ivari Ilja, Mihkel Poll, Sten Lassmann, Hanna Heinmaa, Lea Leiten, Age Juurikas, Ralf Taal, Anna-Liisa Bezrodny, Mikk Murdvee, Mati Lukk, Toomas Vavilov jt.