Instrument: Trompet

Sünnipäev: 9. Aprill, 1971 Tallinnas

Kodulehekülg:

Videod:

Kontakt:

Foto: Jake Farra

 
Indrek Vau alustas muusikaõpinguid (1980-1986) Tallinna Lastemuusikakoolis Peep Zingi juhendamisel ja (1986-1990) Tallinna Muusikakeskkoolis. 1996. aastal asus ta õppima Sibeliuse Akadeemiasse prof. Jouko Harjanne trompetiklassi, kus 2001. aastal omandas erialalise magistrikraadi soolotrompetistina. Ta on täiendanud end Stephen Burnsi ja Eric Aubier’ meistrikursustel.

1986. aastal võitis Indrek Vau Eesti Vabariiklikul puhk- ja löökpillimängijate konkursil diplomi ning 1990. aastal jõudis konkurssfestivalil „Con Brio“ finaali. 1994. aastal Kölnis aset leidnud rahvusvahelisel trompetistide konkursil jagas ta II-III kohta.

1990. aastast asus Indrek Vau tööle Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestrisse ja alates 1993. aastast (vaheajaga 1996-2000) on olnud orkestri trompetirühma kontsertmeister. Ta on osalenud mitmete välisorkestrite töös sh. 1996–1999 Sibeliuse Akadeemia Sümfooniaorkestris (soolotrompetistina), 1997–2000 Tapiola Sinfoniettas (soolotrompetistina), 1998. aastal Soome Raadio Sümfooniaorkestris ning 2000–2001 Turu Linnaorkestris (rühma kontsertmeistrina). Alates kevadest 2011 on ta regulaarselt osalenud Helsingi Barokkorkestri töös.
Alates 2000. aastast on Indrek Vau Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud (aastast 2011 dotsent).

Solistina orkestri ees debüteeris Vau 1991. aastal. Tema mitmekülgsesse repertuaari kuulub tänaseks enamus klassikalistest trompetikontsertidest, samuti mitmed 20. sajandi meistriteosed nagu Eino Tambergi, Arvo Pärdi, Jaan Räätsa, André Jolivet’, Henry Thomasi, Paul Hindemith’i, Dmitri Šostakovitši, Bengt Lorenzeni jpt. heliloojate kontserdid trompetile või trompetile ning enamale sooloinstrumendile ja orkestrile. Ta on esinenud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Tallinna Kammerorkestri, Läti Rahvusliku Sümfooniaorkestri, Moskva Novaja Opera orkestri, Hortus Musicuse Akadeemilise Orkestri, Tallinna Barokkorkestri jpt. orkestrite ees koostöös dirigentide Paavo Berglundi, Neeme Järvi, Arvo Volmeri, Nikolai Aleksejevi, Eri Klasi, Olari Eltsi, Paul Mägi, Andres Mustoneni ja Risto Joostiga.

Indrek Vau esitab enamuse oma soolorepertuaarist pillifirma Bach – Spada trompetitel ja vanamuusikat Francis Tomes’i meistripillidel, mis on 1746. aastast pärineva Johann Leonhard Ehe II naturaaltrompeti koopia.

Kammermuusikuna on Indrek Vau aktiivselt osalenud eesti kontserdielus. Tema kontserdikavad koosnevad peamiselt 20. sajandi muusikast, milles olulisel kohal on eesti heliloojate looming. Ta on olnud mitmete uudisteoste tellijaks ja esmaesitajaks eestis ning salvestanud Eesti Rahvusringhäälingus suurema osa eesti heliloojate poolt trompetile kirjutatud teostest. Tema peamised ansamblipartnerid on olnud pianistid Mati Mikalai, Marko Martin, Ralf Taal ja Peep Lassmann, organist Ines Maidre ning löökpillidel Madis Metsamart.

2004. aastal ilmus koostöös pianist Mati Mikalaiga Indek Vau esimene sooloplaat „Eesti trompetimuusika“, kus kõlavad Hillar Kareva, Heino Jürisalu, Anatoli Garšneki ja Harri Otsa teosed trompetile ja klaverile. 2009. aastal valmis aga koostöös Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ja Eesti Rahvusringhäälinguga CD, kus kõlavad Eino Tambergi trompetikontserdid nr. 1 (op. 42) ja nr. 2 (op. 100) ning Trompetimuusika (op. 35/126).

2008. aastal pälvis Indrek Vau Eesti Kultuurkapitali Interpreedi Aastapreemia. Ta on Eesti Interpreetide Liidu liige.