Instrument: Viiul

Sünnipäev:

Kodulehekülg:

Videod:

Kontakt:

jelena laas

 
Leena Laas õppis algul nii viiulit S.Voronova viiuliklassis kui klaverit I.Jakovleva klaveriklassis Narva lastemuusikakoolis, seejärel viiulit Tallinna Muusikakeskkoolis ja konservatooriumis, õpetajaks Jüri Gerretz, konservatooriumi lõpetas Ulrika Kristiani klassis, seejärel Eesti Muusikaakadeemia magistratuuri U. Kristiani ja prof. Mari Tampere-Bezrodnõi juhendamisel. Ta on mänginud Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris, Rahvusooper „Estonia“ orkestris, ühe hooaja ka kuulsa Kremerata Baltica koosseisus ning Jyväskylä Linnaorkestris Soomes. Aastast 1998 on Leena sünnilinna Narva Sümfooniaorkestri ja 2011 aastast Pärnu ooperi orkestri kontsertmeister ja samuti Klaaspärlimäng Sinfonietta liige. Ta on esinenud mitmetes ansamblites ning solistina, lisaks Eestile Soomes, Rootsis, Venemaal ja Saksamaal, olles innukalt ka Eesti muusikat tutvustanud. Koos Nata-Ly Sakkosega on neil valminud CD „Poème d’amour” ja nad on salvestanud Eesti Raadio varakambrisse Heino Elleri ja Ester Mägi viiuliloomingut.
Mitmel puhul on Leena Laas täiendanud end nimekate professorite meistrikursustel Tallinnas ja Pärnus (Igor Bezrodnõi Moskvast, Sigiswald Kuijken Belgiast, Anatoli Reznikovski Peterburi konservatooriumist), prantsuse professorite Regis Pasquier’ ja Gérard Poulet’ kursustel käis Leena aga otse Pariisi Konservatooriumis, Kölnis õpis barokkviiuli virtuoosi Anton Steck’i käe all Marienburgi barokkviiuli meistrikursusel ja jätkas sellel alal studeerimist barokkviiuli guru Andrej Rešetini juures Peterburis.
Leena Laas on tegutsenud ka viiulipedagoogina, nii Tallinnas, Tabasalus kui Soomes Kokkolas (meistrikursus) ja on praegu Keila- ja Nõmme Muusikakooli viiuliõpetaja.

Õpingud:

Sündisin ja alustasin muusikaõpinguid Narvas.
1982.aastast õppisin Tallinna Muusikakeskkoolis ja seejärel 1986.aastast Tallinna Riiklikus Konservatooriumis, mille lõpetasin 1992.a. (dots. U.Kristian).
1996.a. astusin EMA magistratuuri.
1999.a. sain magistri kraadi (dots. U.Kristian,
prof. M.Tampere-Bezrodny).

Meistrikursused:

I.Bezrodny (Sibeliuse Akadeemia)
A.Reznikovski (Skt.-Peterburi Konservatoorium)
R.Pasqier (Pariisi Konservatoorium)
S.Kujiken (Belgia)
G.Poulet (Pariisi Konservatoorium)
G.Kremer

Töökogemus:

ERSO
Kremerata Baltika
Narva Linna Orkester (kontsertmeister,solist)
Pärnu Linna Orkester (kutsutud kontsertmeister)
RO”Estonia” (4.kontsertmeister)
Jyväskylä Sinfonia (3.kontsertmeister)

Soolokontserdid eesti kammersaalides, ka esinemisi väljaspool Eestit.