Instrument: Kitarr

Sünnipäev: 1981, Sankt-Peterburgis

Kodulehekülg:

Videod:

Kontakt:

jelena ossipova

 
Jelena Ossipova alustas kitarriõpinguid Maardu Muusikakoolis ja osales juba õpingute ajal edukalt üleriigilistel konkurssidel. Aastatel 1996 -2000 õppis ta G. Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis klassikalise kitarri erialal Tiit Petersoni juures. 2003. aastal Jelena Ossipova osales ta Mozarteumi suveakadeemia kursustel Austrias, Salzburgis professori Alvaro Pierri juhendamisel. Aastail 2000- 2004 õppis Eesti Muusika – ja Teatriakadeemias klassikalise kitarri erialal lektori Heiki Mätliku juhendamisel bakalaureuseõppes, millele järgnes magisrtiõpe sealsamas ( 2004-2005).
2005. aastal õppis vahetusüliõpilasena Soomes Sibeliuse Akadeemias professori assistenti Andrzej Wilkuse käe all. Jelena Ossipova oli Hollandi rahvusvahelise kitarrikonkurssi 6 parimate hulkas.
Ta on osalenud paljudel meistrikursustel prof. Abel Carlevaro (Urugay) , Remi Boucher
(Canada) , Jukka Saviouk (Soome), Per Skareng (Rootsi), David Tanenbaum ( USA), Zoran Dukic (Horvaatia), Andrew York (USA), Pablo Márquez (Argentiina), Benjamin Verdery (USA),Sven Lundestad (Norra), Nikita Koshkin ( Venemaa), Jorgos Panetsos (Kreeka), Gerhard Reichenbach (Saksamaa), Eduardo Fernandez (Urugay) jt.
Jelena Ossipova on esinenud nii soolistina kui ka ansamblistina Leedus, Soomes, Saksamaal, Poolas ning muidugi Eestis. Ta tegutseb ka pedagoogina ja olnud žürii liige muusikakoolide konkurssidel.
Jelena Ossipova on esitanud J. Rodrigo kitarrikontserdist „Aranjuez“ II osa Vanemuise teatri sümfooniaorkestriga.
Jelena Ossipova on alustanud koostööd Oksana Sinkoviga duona aastal 2011.Nad on ette valmistanud mitmeid erinevaid kontserdiprogramme. Duot iseloomustab maailma kuulsate heliloojate teoste tundeline ja tehniline esitus. Duol on 2012 ilmunud CD heliplaat Across seas and oceans.