Instrument: Orel

Sünnipäev:

Kodulehekülg:

Videod:

Kontakt:

kadri ploompuu

 
Kadri Ploompuu on lõpetanud 1979. a. G.Otsa nim. Tallinna Muusikakooli klaveri erialal Leelo Kõlari klassis, orelit õppis Aime Tampere juhendamisel. 1985.a. lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi (praegune Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia) klaveri erialal (dotsent Lilian Semperi klassis), õppides fakultatiivselt orelit prof. Hugo Lepnurme oreliklassis.
Täiendanud end paljudel oreli meistrikursustel Eestis ja välismaal (B. Haas, L. Krämer, O. Latry, W. Zerer, P. van Dijk, M-L. Langlais jpt).

Kadri Ploompuu on töötanud G. Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis oreliõpetajana ja kontsertmeistrina, oreliõpetajana EELK Kirikumuusikakoolis ning EELK Usuteaduse Instituudi kirikumuusika osakonnas (aastatel 2008-2010 ka kirikumuusika osakonna juhatajana).
Tallinna Piiskopliku Toomkiriku organist alates aastast 1990, muusikatöö koordinaator alates 2011. a. algusest.
EELK Kirikumuusika Liidu liige, juhatuse liige märtsist 2010.
Eesti Orelisõprade Ühingu liige.

Kadri Ploompuu andis esimese soolokontserdi 1985. a. Tallinna Niguliste kirikus. Sellest ajast alates on andnud regulaarselt nii soolokontserte kui ka esinenud koos erinevate solistide, ansamblite ja kooridega Eestis ja välismaal ning osalenud orkestriprojektides.
Soolokontserdid Tallinna Niguliste, Kaarli ja Püha Vaimu; Pärnu, Valga, Tartu Peetri, Jõhvi, Põltsamaa jpt kirikutes. Tallinna Toomkirikus on Kadri Ploompuu andnud aastatel 1991-2011 igal aastal 13-15 pooletunnilist kontserti (orelipooltundi), lisaks paljudel aastatel (sh viimasel viiel aastal) täispika kontserdi. Soolokontserdid Saksamaal Kielis; Rootsis Göteborgis ja 2011. a. septembris Gotlandi Orelipäevade raames Visby katedraalis ja Öja kirikus; aastatel 1992-2008 Taanis Kopenhaageni Püha Matteuse ja paljudes teistes Taanimaa kirikutes.

Solistidest on teinud pikaajalist koostööd sopran Kaie Konradiga (kontserdid Taanis 1994, 1997, 2000 ja 2002; Helsingi Temppeliaukio ja Toomkirikus; väga paljudes Tallinna ja Eestimaa kirikutes), sopran Ludmilla Kõrtsiga (sh Tallinna XX Rahvusvahelise Orelifestivali kontsert Räpina kirikus), sopran Pille Lillega, metsosopran Merle Silmatoga, flötist Oksana Sinkovaga, mandoliinimängija Alina Sakalouskayaga, klarnetist Madis Kariga, viiuldaja Sigrid Kuulmanniga, viiuldaja Meelis Vahariga ja paljude teistega. Aastast 2007 on aktiivselt tegutseva trio Sinkova-Sakalouskaya-Ploompuu liige.

2004. a. välja andnud CD J. S. Bachi, C. Francki, J. Bonnet, M. Regeri, S. Karg-Elerti ja P. Süda orelimuusikaga, mängituna Tallinna Toomkiriku orelil.