Instrument: Vioola

Sünnipäev: 26.03.1977

Kodulehekülg: http://www.jarvifestival.ee

Videod:

Kontakt: liina.zigurs@gmail.com

liina žigurs

 
Liina Žigurs alustas oma muusikaõpinguid 4-aastaselt. 1995 lõpetas ta Tallinna Muusikakekskooli, kus õppis Ivi Tiviku viiuliklassis ning Maris Ufferti vioolaklassis. Seejärel jätkusid õpingud Eesti Muusikaakadeemias Maris Ufferti juures (Bakalaureus 1998)ning aastal 2003 lõpetas ta samas ka magistrantuuri proff. Aleksander Bobrovski juhendamisel.
Liina Žigurs on täiendanud end nii solisti kui ansamblistina mitmetel meistrikursustel. Esinenud solistina festivalil “Viiulimängud” (Haapsalus). Aastatel 1998-2002 oli ta Tallinna Muusikakeskkoolis vioolaõpetaja. Alates 1997 töötab ESROs orkestrandina.
Liina Žigurs on esinenud nii solistina, kui ka erinevates kammerkoosseisudes koos Nata-Ly Sakkose, Kairi Vavilovi, Irina Zahharenkova, Liivi Arderi, Vello Sakkose, Toomas Vavilovi, Kristjan Saare, Villem Peäske ja teiste interpreetidega. Ta on üles astunud ka erinevate kammerkoosseisude ja orkestrite koosseisus Soomes, Rootsis, Taanis, Norras, Belgias, Saksamaal, Prantsusmaal, Inglismaal, Ungaris, USA-s jne.
Žigurs on osalenud Pärnu LO, TKO, Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestri, XXI Sajandi Orkestri, “Hortus Musicuse” Akadeemilise Orkestri, Narva LO, ÜENSO ja teiste orkestrite koosseisus.