Instrument: Viiul

Sünnipäev: 11.03.1985

Kodulehekülg: http://172239.edicypages.com

Videod:

Kontakt:

 
Liis Joamets on õppinud viiulit alates 6-ndast eluaastast: alguses H. Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis, seejärel Tallinna Muusikakeskkoolis ja alates 2001. aastast Helsingis Sibeliuse Akadeemias professor Mari Tampere käe all. Tänaseks on Liisil käsil Sibeliuse Akadeemia lõpetamine esituskunsti magistridiplomiga.
Liis on esinenud Eestis, Soomes, Hollandis, Saksamaal ja Venemaal ning osalenud mitmetel meistrikursustel (sh Holland Music Sessions, Russische Musik Akademie, Dortmundis) väljapaistvate professorite (sh György Pauk, Anatoly Resnikovsky, Seppo Tukiainen, Mihail Kopelman, Paavo Pohjola, Ulrike Danhofer) juhendamisel.
Ta on esinenud solistina mitmete orkestrite ees (sh Haapsalu festivali orkester, Soome Raadio Sümfooniaorkester, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester), kus dirigentidena on toiminud Okko Kamu, Jüri Alperten, Jüri-Ruut Kangur, Tõnu Reimann, Lylian Kaiv Andres Mustonen ja Mikk Murdvee.
2005. aastal pälvis Liis A. Dombrovska nimelisel viiuldajate konkursil diplomi ja 2006. a osales noorte interpreetide konkurss-festivalil Con Brio. Teda on korduvalt valitud mängima Euroopa Noorteorkestrisse, kus dirigentideks olid Vladimir Ashkenasy, Bernard Haiting, sir John Eliot Gardiner, Yan Pascal Tortelier ja Paavo Järvi.
Liis on teinud koostööd väljapaistvate pianistidega nagu Tanel Joamets, Elena Fomina, Risto Lauriala, Kadri-Ann Sumera ning Thea Nestor. 2008.a võitis ta Heino Elleri nimelisel rahvusvahelisel viiuldajate konkursil III preemia.