Instrument: Harf

Sünnipäev: 7. Aprill, 1983, Tallinn

Kodulehekülg:

Videod:

Kontakt:

liis viira

 
Liis Viira isikus on kokku saanud helilooja, harfimängija ja improvisaator. Tema muusikale on omane kujundlik mõtlemine ja visuaalsuse tõlkimine muusikasse.
Liis Lõpetas 2009. aastal Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemia magistriõpingud harfi erialal, juhendajaks Eda Peäske. Samas täiendas ta end ka kompositsiooni erialal Helena Tulve ja elektronmuusika vallas Margo Kõlari juures.
Improvisatsiooni on Viira õppinud Taavi Kerikmäe ja Anto Peti vahendusel ning ta esineb regulaarselt erinevatel improvisatsioonilise muusika üritustel.
2005/06 õppis Liis vahetusüliõpilasena Viinis, juhendajaks Adelheid Blovsky-Miller. Ta on osalenud järgmistel meistrikursustel: Florence Sitruk, Fabrice Pierre, Patrizia Tassini (harf) ning Salvatore Sciarrino, Veli-Matti Puumala, Rafael Reina Camara (helilooming).
Liis Viira muusika on peale kodumaiste uue muusika festivalide kõlanud ka Lätis, Soomes, Venemaal, Rootsis, Taanis, Itaalias ja Austrias.
Tema teoseid on ette kandnud mitmed tuntud interpreedid ja kollektiivid, sh Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Esbjerg Ensemble, Una Corda, Pärnu Linnaorkester, Risto Joost, Kaisa Roose Iris Oja, Mihkel Poll, Oliver Kuusik, Kristi Mühling, Kadri-Ann Sumera jpt.
Harfimängija ja pianistina on ta oma teoseid ette kandnud ka ise.
Hetkel töötab Liis vabakutselise heliloojana ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri harfimängijana ning on Eesti muusikat esitava ja telliva ansambli Una Corda (koosseisuga harf, kannel, klavessiin) liige.
Alates aastast 2012 täiendab Liis end Eesti Kunstiakadeemia animatsiooniosakonnas, liikudes visuaalkunstide ja muusika sidumise suunas.