Instrument: Viiul

Sünnipäev: 9. jaanuar

Kontakt: lindasuss@gmail.com

Linda-Anette Suss alustas viiuliõpinguid 4 aastaselt Tiiu Peäske juures. Aastatel 2000-2012 õppis ta Tallinna Muusikakeskkoolis Ivi Tiviku ja hiljem Mari Tampere-Bezrodny viiuliklassis. 2016 kevadel lõpetas Sibeliuse Akadeemia bakalaureuseõppe Mari Tampere-Bezrodny juhendamisel ja jätkab sügisest samas magistrantuuris.

Linda on osalenud ka paljudel meistrikursustel, sh Michael Vaiman, Daniel Nodel, Päivyt Meller, Anna-Liisa Bezrodny, Pavel Berman, Oleg Krõssa, Olivier Charlier, Sergei Kravtšenko, Jessica Linnebach.

Linda on osalenud mitmetel festivalidel ja konkursidel ning saavutanud ka auhinnalisi kohti. Viimased neist Eesti Keelpillimängijate Konkurss 2015, kus pälvis 2. koha ja eripreemia Tõnu Kõrvitsa teose “Eleegia üksindusele” eest. I Eesti Klaverikammermuusika konkurss 2015, kus koos pianist Sten Heinojaga saavutati laureaadi tiitel, Klassikaraadio auhind ning Viini klassika parima esituse eripreemia. 3.koht rahvusvahelisel Paolo Serrao nim. konkursil Itaalias 2015 ja 1. preemia rahvusvahelisel  konkursil “Renaissance” Armeenias 2014.

Linda on esinenud solistina Venemaal, Taanis, Rootsis, Soomes, Ameerikas, Saksamaal ja soleerinud ERSO, Vanemuise Sümfooniaorkestri, Pärnu Linnaorkestri, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sümfooniaorkestri, Haapsalu Kammerorkestri ja Uue Tänava Orkestri ees ning teinud koostööd dirigentidega nagu Paul Mägi, Jüri Alperten, Mikk Murdvee, Kaspar Mänd.

Koos näitleja Harriet Toomperega on sel kevadel olnud ja veel tulemas sooloviiuli ja luule kavaga kontsert-etendused Eesti Draamateatris ja mitmetes mõisades.

Hooajal 2015/2016 on Linda valitud mängima praktikandina Kanada “NationalArtsCenter” Orkestrisse.

Hooajast 2016/2017 alustab Linda tööd Vanemuise Sümfooniaorkestri kontsertmeistrina.