Instrument: Löökpillid

Sünnipäev:

Kodulehekülg:

Videod:

Kontakt:

madis metsamart

 
Madis Metsamart lõpetas 1989. aastal Tallinna Muusikakeskkooli õpetaja Rein Roosi klassi ja 1994 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Kalju Terasmaa käe all. Täiendanud ennast Andrus Vahu, Lassi Erkkilä, Mark Pekarski, Brian Melvini, Thomas Jimeno Diazi juhendamisel. Ta on aastatel 1990–91 töötanud Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris, aastatel 1991–2005 Rahvusooperis “Estonias” ning alates 2005. aastast on ta Eesti Riikliku Sümfoonniaorkestri rühma kontsertmeister.
Metsamart on tegutsenud aktiivselt solisti ja kammermuusikuna nii kodu- kui välismaal, partneriteks teiste seas ka Pedro Carneiro, Indrek Vau, Ralf Taal, Tanel Ruben, Virgo Veldi, klaveriduo Kai Ratassepp – Mati Mikalai, Tallinna Saksofonikvartett. Ta on mänginud paljudes orkestrites ja ansamblites, tuntumad neist “NYYD Ensemble”, löökpilliansambel “PaukenfEst ”, Tallinna Kammerorkester, Põhjamaade Sümfooniaorkester, Tallinna Filharmoonikud ja Tallinna Barokkorkester.
Osalenud paljude Eesti heliloojate loomingu esmaesitustes (näiteks Arvo Pärdi, Tõnu Kõrvitsa, Eino Tambergi, Toivo Tulevi, Tauno Aintsi, René Eespere, Mirjam Tally, Peeter Vähi, Galina Grigorjeva ja paljude teiste teostes) ja salvestustel (näiteks V. Tormise, L. Sumera, R. Kangro, E.-S. Tüüri teoste plaadistused). Metsamart on mänginud ja plaadistanud ka duoga Villu Veski – Tiit Kalluste (“Põhjala saarte hääled”, 1998), Dave Bentoni ansambliga ( “Generations”, 2006) ja Tõnis Mägi ansambliga.