Instrument: Klaver

Sünnipäev: 17. november

Kodulehekülg:

Videod:

Kontakt: maila.laidna@gmail.com

Maila Laidna (1988) alustas muusikaõpingutega Tartu 1. Muusikakoolis Tiiu Noore klaveriklassis ning jätkas Tartu Heino Elleri nimelises muusikakoolis Tanel Joametsa juhendamisel. Aastal 2015 lõpetas ta Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia magistrantuuri cum laude, juhendajaks samuti Tanel Joamets, ning aastatel 2013-2014 täiendas ta end Hispaanias Vigo konservatooriumis Conservatorio Superior de Musica de Vigo. Praegu õpib Maila EMTA Instrumentaalkammermuusika keskuse magistratuuris kammeransambli erialal professor Matti Reimanni klassis.

Maila on esinenud edukalt mitmetel konkurssidel:  Vabariiklikul Keskastme Muusikakoolide vahelisel konkursil on ta võitnud I ja II koha. Aastal 2011 toimunud EMTA kammermuusika konkursil pälvis ta III koha ning Hispaanias Vigo konservatooriumis toimunud pianistide konkursil I koha, millega kaasnes ka soolokontsert teatris Garcia Barbon. 2015. aastal võitsid Tiiu Sisask ja Maila Laidna kolmanda preemia XXV Rooma rahvusvahelisel pianistide konkursil.

Maila on osalenud A.Sandleri, N.Fitenko, I.Zahharenkova, R.Plagge, P.Kunca, C.Trovajoli, G.Konstantinou, M.Ylöneni, I.Ilja, A.Juurika jt. meistriklassides.

Maila astus üles Hispaanias toimunud rahvusvahelisel meistrikursusel „Forum Musikae“, ning esines Santiago de Compostelas toimunud klaverifestivali raames nii solistina kui ansamblimängijana, samuti on ta soleerinud Elleri Sümfonietti ees. Alates aastast 2013 tegutseb ta klaveriduos Maila Laidna-Tiiu Sisask.