Instrument: Tšello

Sünnipäev:

Kodulehekülg:

Videod:

Kontakt:

Marcel Johannes Kits alustas tšelloõpinguid 5-aastaselt Lembi ja Reet Metsa juures. 7-aastaselt astus ta Tallinna Muusikakeskkooli Laine Leichteri tšelloklassi, 16-aastasena jätkas Mart Laasi tšelloklassis.

Alates 2014 oktoobrist õpib Marcel Saksamaal Trossingeni muusikaülikoolis prof. Francis Goutoni juhendamisel.

Aastal 2004, olles 8-aastane, pälvis Marcel rahvusvahelisel tšellokonkursil Liezenis (Austria) 2. koha.

Aastal 2006 pälvis ta 1. preemia ja 2012. aastal 2. preemia Karl Davõdovi nimelisel tšellokonkursil Kuldigas (Läti); aastatel 2008 ja 2011 pälvis ta 2. preemia Dombrovski nimelisel keelpillikonkursil Riias (Läti); aastal 2009 pälvis 2. preemia rahvusvahelisel konkursil “Noor muusik” Tallinnas.

Aastal 2013 võitis Marcel telekonkursil “Klassikatähed” peapreemia ning ERSO eripreemia. Sellele järgneva aasta jooksul andis Marcel üle 100 kontserdi üle Eesti, sealhulgas ka suurimates kontserdisaalides.

2015. aasta aprillis võitis ta Trossingeni muusikaülikoolis toimunud ülekoolilisel konkursil teise peapreemia.

Ta on osalenud aktiivselt erinevatel meistrikursustel prof. Stefan Popovi, prof. Francis Goutoni, prof. László Fenyö, prof. Wen-Sinn Yangi, prof. François Killiani, prof. Marko Ylöneni ja paljude teiste juures Norras, Saksamaal, Šveitsis, Bulgaarias, Itaalias, Suurbritannias jne.

Alates aastast 2010 neljal järjestikusel suvel on ta saanud täisstipendiumi osalemiseks Astona rahvusvahelistel suvekursustel Šveitsis.

Marcel on esinenud solistina ERSO, Läti RSO, Tallinna Kammerorkestri, Pärnu Linnaorkestri, Ü-ENSO, Liepaja sümfooniaorkestri ja Orchestra Ensemble Kanazawa (Jaapan) ees ning koostööd teinud dirigentidega nagu Risto Joost, Arvo Volmer, Mihkel Kütson, Mikk Murdvee ja Jüri Alperten.

Marcel esines Eesti Vabariigi 97. sünnipäeva presidendi vastuvõtu kontserdil ERSOga Jõhvi kontserdisaalis Risto Joosti juhatusel.

2015/16 hooajal ootavad Marceli ees esinemised solistina Saksamaal Württembergi Filharmoonia orkestriga, Venemaal Peterburi konservatooriumi sümfooniaorkestriga ja Eestis Tallinna Kammerorkestriga.

Marcel mängib prof. Goutonile kuuluva Prantsusmaa pillimeistri Jean-Frédéric Schmitti 2010. aastal valmistatud tšellol.