Instrument: Viiul

Sünnipäev: 1984

Kodulehekülg:

Videod:

Kontakt:

mari-liis päkk

 
Mari-Liis Päkk lõpetas Tallinna Muusikakeskooli cum laude’ga Professor Mare Teearu viiuliklassis 2003. aastal ja jätkas oma õpinguid Southern Methodist Univeristy’s Dallases (Texas, USA). Mari-Liis lõpetas magistri kraadi Temple University’s (Philadelphia, USA) Professor Eduard Schmiederi viiuliklassis 2008.aastal.

Mari-Liis on esinenud solisti ja kammermuusikuna Ameerika Ühendriikides, Euroopas ja Kesk-Idas. Ta on edukalt osalenud mitmetel rahvuslikel ja rahvusvahelistel konkurssidel, sealhulgas J.Heifetzi nimeline rahvusvaheline viiuldajate konkurss Vilniuses (2003), H. Wieniawski –K.Lipinski nimeline rahvusvaheline viiuldajate konkurss Lublinis (Poola) ja esipreemia ESTA üleriiklikul noorte viiuldajate konkursil Tallinnas 2003 aastal. Mari-Liisi on kuuldud kontserdilavadel Austrias, Soomes, Saksamaal, Prantsusmaal, Hollandis, Baltimaades ja Ameerika Ühendriikides ja Mehhikos, solistina orkestritega Eestis ja Meadows Symphony’ga Dallases. Ta on osalenud paljudel meistrikursustel, juhendajateks G.Pauk, A .Reznikovsky, T.Haapanen, P. Munteanu jpt.
2003 aastal kutsuti Mari-Liis esinema Euroopa Keelpilliõpetajate Ühingu Konverentsil Conservatoire National Superieur de Musique’is Pariisis, samuti on Mari-Liis mitmekordne stipendiaat The International Holland Music Sessions suvekursustel ja Mozarteum Academy’s Salzburgis.

Alates 2006. aastast on Mari-Liis olnud liikmeks kammerorkestris iPalpiti Orchestra of International Laureates, Eduard Schmiederi juhtimisel mille liikme -, ja kammermuusikuna osales Mari-Liis esimesel Kammermuusika Festivalil Eilatis, Iisraelis koostöös viiuldaja Ida Haendeliga; sama koosseisuga on ta esinenud Carnegie Hallis (New York), Disney Hallis (Los Angeles), Kimmel Center’is (Philadelphia) ja otseülekandena Los Angelesi raadiojaamas KMZT.

Mari-Liis on pühendunud kaasaegse muusika esitaja. Koostöös abikaasa ja tsellist Jason Calloway’ga on ta mitmetel kontserdilavadel Ameerikas esitanud duo repertuaari viiulile ja tsellole (Xenakis, Hosakawa, Pintcher, Jolas jne.), samuti mitmete kaasaegsete heliloojate esmaesitusi. 2010 aastal võttis Mari-Liis osa solisti ja NODUS ansambli liikmena prežtiisikast Cervantino festivalist Guanajuatos, Mehhikos.