Instrument: Viiul

Sünnipäev:

Kodulehekülg:       www.maripoll.com

Videod:

Kontakt:

Mari Poll (s 1987) alustas viiuliõpinguid viieaastaselt Nõmme Muusikakoolis õpetaja Leila Eespere juures ning jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis algselt prof Tiiu Peäske ja hiljem dotsent Ivi Tiviku juures. Keskkooli lõpetas  ta Manchesteris Chetham’s School of Music-us prof Jan Repko viiuliklassis. Edasi läks Mari Londoni Kuninglikku Muusikakolledzise, kus ta saavutas Bakalaureuse kraadi prof Jan Repko viiuliklassis ja Magistri kraadi ning Artist Diploma diplomi koos Junior Fellow tiitliga prof Radu Blidari juures. Hetkel omastab Mari Solisti Diplomit Norra Muusikaakadeemias (juhendajateks prof. Peter Herresthal ).

Mais 2013 autasustati Marit Tagore Kuldmedaliga, mille andis üle HRH Prints Charles. 2012. aasta märtsis andis tuntud plaadifirma EMI Classics uue projekti EMI Digital Debut raames välja Mari Polli salvestatud kolm teost sooloviiulile. Teadaolevalt on ta esimene Eesti instrumentalist, kes EMIle plaadistanud.

Mari on andnud kontserte Eestis, Inglismaal, Saksamaal, Portugalis, Norras, Rootsis,  Itaalias, Hispaanias, Prantsusmaal, Belgias, Venemaal, Uus-Meremaal ja USA-s nii solitsi kui ka kammermuusikuna  ja esinenud solistina koos ERSOga, Tallinna Kammerorkestriga, Pärnu Linnaorkestriga, Trondheimi Sümfooniaorkestriga, Liverpool Mozart orkestriga, RCM Nüüdismuusika ansambliga ja Harrow Sümfooniaorkestriga. Ta on esinenud sellistes kontsertsaalides nagu Wigmore Hall, Cadogan Hall, Bridgewater Hall, Oslo Kontserdimaja, Flagey, Casa da Musica jt. ning osalenud festivalidel nagu Ultima Contemporary Music Festival, Courchevel Music Festival, Bowdoin Summer Music Festival, Lausanne Duo Masterclass, Kuressaare Kammermuusika Päevad, jt.

Mari mängib tihti koos Jennifer Hughes-iga ja oma pianistist venna Mihkel Poll-iga.

Mari Poll on võitnud arvukalt auhindu nii Eesti kui rahvusvahelistel konkurssidel, näiteks Royal College of Music Tagore Gold medal 2012, esikoht CSMUNICAJA solistide konkursil 2011, III koht Vibrarte rahvusvahelisel viiuldajate konkursil Pariisis 2011, Esikoht Derek Butler London Prize konkursil 2011, Stephen Bell Charitable Trust stipendium 2010 ja 2011, Royal College of Music Concerto Competition finalist 2007, 2008, 2010 ja 2011 võitja, Martyn Musical Scholarship auhind 2010, Musician’s Benevolent Fund Postgraduate Performance stipendium 2010, Hattori Foundation Junior Award 2008, 4 eripreemiat H.Elleri-nim rahvusvahelisel viiuldajate konkursil 2008, Louis Spohri-nim rahvusvahelise noorte viiuldajate konkurs (Saksamaa) finalist ja eripreemia 2007, Music Education Award MBF stipendiumite konkursil 2006, V preemia rahvusvahelisel noorte viiuldajate konkursil Kloster Schöntalis (Saksamaa) 2005.

Mari on väga tihedalt seotud kaasaegse muusikaga. Nimelt tegi ta 2011.a. Eestis esiettekande Ligeti viiulikontserdist koos Tallinna Kammerorkestriga. Samas esitab Mari ka tihedalt Eesti heliloojate loomingut, näiteks kandis ta ette Helena Tulve Hõbevalge koos Tallinna Kammerorkestriga ja Jaan Räätse viiulikontserdid nr.1 ja nr.2 koos Pärnu Linnaorkestri ning ERSO-ga.