Instrument: Viiul

Sünnipäev:

Kodulehekülg:

Videod:

Kontakt:

Mari Targo on sündinud 1986. a-l Tallinnas. Peale Tallinna Muusikakeskkooli lõpetamist õp Niina Murdvee viiuliklassis jätkas õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (EMTA), kuni magistrantuuri lõpetamiseni kevadel 2013 oli ta õppejõuks prof Mare Teearu.
Mari Targo on saavutanud esikoha EMTA kammeransamblite konkursil (2007 ja 2012), esikoht I Pärnu viiuldajate konkursil (2008), soleerinud Tallinna Kammerorkestri ja Haapsalu festivaliorkestri ees, osalemine erinevates ansamblites, sh EMTA Uue Muusika Ansambel, kellega on esinendud nii Riias kui ka Seoulis (Lõuna-Korea), hooajal 2008/09 oli ta Ansambel U: liige.
Mari Targo on osalenud viiuldajate kursustel Semmeringis (Austria), kaasaegse muusika kursustel “Impuls Akademie” Grazis (Austria), ning kandideerinud Euroopa Liidu barokkorkestrisse . Suvel 2010 oli ta Euroopa Liidu Noorteorkestri liige (dir G. Noseda), 2010-12 Balti Noorte Filharmoonia liige (dir K. Järvi). Aastast 2011. alates osaleb Mari Targo Pärnu suvisel muusikafestivalil nii orkestrandi kui kammermuusikuna, alates hooajast 2011/12 on ta Tallinna Kammerorkestri liige. Mari Targo on pühendunud peamiselt Eesti muusikalise kultuurimaastiku kujundamisele, seda nii orkestrandi kui kammermuusikuna, viimast nt nii noore Insomnia-kvarteti (Mari Targo, Valeria Rjumina, Mairit Mitt, Theodor Sink) koosseisus, kui ka uutes huvitavates kollektiivides, seejuures muusikalistele žanritele piire seadmata.