Instrument: Viiul

Marie-Helen Aavakivi (Rannat )on sündinud 1988 a. Tallinnas. Viiuliõpingutega alustas ta 1995 a. Tallinna Muusikakeskkoolis õpetaja Toomas Nestori viiulilassis, mille lõpetas 2007. Samal aastal jätkas ta õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (EMTA-s), kus omandas 2012 a. magistridiplomi cum laude professorite Alexander Fischeri ja Tõnu Reimanni juhendamisel. Ülikooliõpingute aega kuulub töötamine Tallinna Kammerorkestris ja Rahvusooper Estonia orkestri 2. kontsertmeistrina. Aastatel 2006- 2011 oli ta Euroopa Liidu Noorteorkestri (EUYO, peadirigent Vladimir Ashkenazy) liige, 2010 a. 2. viiuli rühma kontsertmeister. Sama orkestri kammerkooseisus esines ta 2008 a. Europarlamendi 50. juubelile pühendatud pidulikul kontsertaktusel Brüsselis, Pekingi OM kultuuriprogrammis ja 2010 a. Shangai EXPO-l Euroopa päeva raames.

Alates aastast 2012 on Marie-Helen Rannat kammerorkestri Kremerata Baltica liige ( kunstiline juht maailmamainega tippviiuldaja Gidon Kremer) , mille koosseisus on tänaseks andnud üle 130-ne kontserdi Euroopa riikides, Põhja- ja Lõuna- Ameerikas, Jaapanis, Lõuna-Koreas, Hiinas ning salvestanud CD-plaadi Mieczyslaw Weinbergi loomingust ( ECM Records 2014).

Marie-Helen on solistina üles astunud Tallinna Kammerorkestri, EMTA sümfooniaorkestri ja TMKK sümfooniaorkestri ees (dirigentideks Toomas Kapten, Paul Mägi, Risto Joost), osalenud Mikk Murdvee ansamblikaaslasena helilooja Mihkel Keremi autoriplaadil (Toccata Classics 2013)
ja kontsertmeistrina kammerorkestris Klaaspärlimäng Sinfonietta.