Instrument: Viiul

Marie-Helen Aavakivi (Rannat) omandas magistrikraadi MA cum laude viiuli erialal 2012.a. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (EMTA) prof. Alexander Fischeri ja prof. Tõnu Reimanni  juhendamisel, millele eelnesid viiuliõpingud Tallinna Muusikakeskkoolis (TMKK) 1995-2007 õpetaja Toomas Nestori käe all. Käesoleval ajal jätkuvad õpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorantuuris, kus tema juhendajateks on professorid Urmas Vulp, Marje Lohuaru ja  Kristel Pappel.

Aastast 2012 on Marie-Helen Aavakivi kammerorkester Kremerata Baltica liige (kunstiline juht maailmanimega tippviiuldaja Gidon Kremer), mille koosseisus on praeguseks andnud üle 300 kontserdi mainekates kontserdisaalides Euroopas, Venemaal, Lõuna- ja Põhja- Ameerikas, paljudes Aasia ja Araabia riikides ning salvestanud mitu kõrge rahvusvahelise tunnustuse pälvinud CD-plaati (Grammy nominatsioon 2015 CD-komplektile Mieczyslaw Weinbergi loomingust, ECHO preemia 2016 CD-plaadile Šostakovitši klaverikontsertidega).

Marie-Helen Aavakivi kuulus aastatel 2006-2011 Euroopa Liidu Noorteorkestrisse (2010.a.II viiuli kontsertmeistrina), samuti on ta töötanud Tallinna Kammerorkestris (TKO) ja 2. kontsertmeistrina Rahvusooper Estonia  sümfooniaorkestris. Marie-Helen on osa võtnud  Zakhar Broni, Marianne Boettheri, Irina Botškova, Mihhail Gaisleri, Mi-Kyung Lee, Stanislav Pronini, Marina Chiche jt. meistriklassidest. Solistina on ta üles astunud TKO ning TMKK ja EMTA sümfooniaorkestrite ees (dirigentideks Paul Mägi, Toomas Kapten, Risto Joost) ning osalenud Mikk Murdvee ansamblikaaslasena  helilooja Mihkel Keremi autoriplaadil (Toccata Classics 2013) ja kontsertmeistrina kammerorkester Klaaspärlimäng Sinfonietta projektides. Marie-Helen Aavakivi on Eesti Interpreetide Liidu liige  ja Eesti Rahvuskultuuri Fondi stipendiaat aastal 2016.