Instrument: Laulja, bariton

Sünnipäev:

Kodulehekülg:

Videod:

Kontakt:

Foto: Jake Farra

 
Mati Palmi esimene soolokontsert toimus 8.aprillil 1964 a. Tartu Ülikooli aulas koos Maarja Haameriga, mida peab ta oma suurema kontserttegevuse alguseks.

Tänaseks on tema kontsertrepertuaaris üle 600 kammerlaulu, oratooriumi ja ooperiaaria ning on laulnud enam kui 400 soolokontserti. Peale Eesti kontsertlavade on Mati Palm esinenud soolokavadega korduvalt paljudel maailmamainega lavadel nagu Moskva Filharmoonia Tshaikovski nim. saal, Moskva Konservatooriumi Väike Saal ja Rahmaninovi nim. Saal, Glenn Gouldi Stuudio Torontos, Peterburi Filharmoonia Suur ja Väike Saal, Savonlinna Retreti saal ning Kiievi, Riia, Minski jpt pealinnade kontserdisaalides.

Tema klaveripartneriteks on olnud Tarsina Alango, Peep Lassmann, Helin Kapten, Aleksander Maikapar (Moskva), Larissa Gergijeva (Peterburg), Charles Kipper (Toronto), Irvin Gage (USA), Renato Pastorino (Itaalia) jpt.

Esmakordselt võis Mati Palmi teatrilaval kuulda 24. oktoobril 1966 a. Hervé operetis “Mam`zelle Nitouche” leitnant Champlatreux rollis. Tema repertuaari on kogunenud üle 70 erineva ooperirolli, neist 40 peapartiid nt. Wagneri Hollandlane ja Kuningas Heinrich, Verdi Attila, Filippo ja Zaccaria ning Tshaikovski Gremin ja Rene jpt., mida on ta laulnud ka rahvusvahelistel lavadel nagu Teatro Colon Buenos Aireses, Berliini Riigiooper, Marinski teater Peterburis, Budapesti, Praha, Soome, Läti, Leedu ja teistes rahvusteatrites.

Mati Palm on laulnud paljude dirigentide juhatusel nagu C.F. Cillario, N. Järvi, E. Klas, V. Gergijev, A. ja M. Jansons, F. Luisi, J-P. Saraste jpt.

Tema repertuaaris on 56 kantaati ja oratooriumit, mida peale Eesti on ta sageli esitanud ka Itaalia, Saksa, Prantsuse, Hollandi, Taani, Soome ja Venemaa lavadel.

Oma käesolevat 70. juubeliaastat tähistas Mati Palm soolokontserdidega Estonia Kontserdisaalis ja Kaarli kirkus, samuti Pärnu, Paide, Põlva ja Suure-Jaani publiku ees, ning Moskva, Tveri, Peterburi ja Harkovi kontsertsaalides.