Instrument: Klaver

Sünnipäev:

Kodulehekülg: www.mihkelpoll.com

Videod:

Kontakt:

mihkel poll

 
Mihkel Poll alustas klaveriõpinguid 6-aastaselt Nõmme Muusikakoolis Helve Kuuskmanni juures ning jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis, õpetajateks prof. Ivari Ilja ja Maigi Pakri. Praegu õpib ta Eesti Muusikaakadeemia doktorantuuris prof. Ivari Ilja klaveriklassis ning samaaegselt Londonis (Guildhall School of Music and Drama) prof. Ronan O´Hora juures. Poll on ennast täiendanud mitmetel meistrikursustel, juhendajateks Paul Lewis, Angela Hewitt, Peter Donohue, Vera Gornostajeva, Pavel Nersesjan, Walter Blankenheim, Erik T. Tawastsjerna ja Hui-Ying Liu-Tawastsjerna.

Mihkel Poll on edukalt osalenud mitmetel nii rahvusvahelistel kui vabariiklikel konkurssidel: I preemia üleriigilisel noorte pianistide konkurss Tartus 1998. ja 2001. aastal, I preemia 1997. ja 2000. aastal rahvusvahelisel noortekonkursil “Noor Muusik” Tallinnas, III preemia 1999. aastal ja II preemia 2001. aastal rahvusvahelisel F.Chopini nimelisel noorte pianistide konkursil Narvas, II preemia 1999. aastal rahvusvahelisel noorte pianistide konkursil Usti nad Labemis, Tšehhis ja I preemia ning eripreemia 2000. aastal rahvusvahelisel noorte pianistide konkursil Volhovis, Venemaal.
2002. aastal esindas Mihkel Poll Eestit noorte muusikute Eurovisioonil Berliinis. Samal aastal võitis ta II preemia üleriigilisel pianistide konkursil Tallinnas ja II preemia rahvusvahelisel J. Vitolsi nimelisel pianistide konkursil Riias.
2004. aasta oktoobris tuli ta võitjaks mainekal Rina Sala Gallo nimelisel pianistide konkursil Monzas, Itaalias, pälvides ühtlasi ka orkestri eripreemia.
Samal aastal võitis ta peapreemia ja 4 eripreemiat vabariiklikul interpreetide konkursil “Con brio”.
2006. aasta juunis võitis ta I preemia ja Tubina eripreemia esimesel Tallinna rahvusvahelisel pianistide konkursil.
2006. aasta detsembris saavutas ta I preemia XX Ferroli rahvusvahelisel pianistide konkursil Hispaanias.
2010. aastal oli ta Londoni Hattori Foundationi stipendiaat ning 2011. aastal finalist mainekal YCAT auditons´il.
2011. a. oktoobrikuus võitis ta Guildhall School of Music and Drama Wigmore Recital Prize´, millega kaasnes debüütkontsert maailmakuulsas Wigmore Hall´is.

Mihkel Poll on andnud kontserte mitmetes Euroopa riikides, Venemaal ning USA-s.
Ta on esinenud koos Läti Rahvussümfooniaorkestriga, ERSOga, Põhjamaade Sümfooniaorkestriga, Birmingham Sinfoniaga, Vanemuise Sümfooniaorkestriga, Pärnu Linnaorkestriga, EMTA Sümfooniaorkestriga, jt, dirigentideks Neeme Järvi, Normunds Vaičis, Maria Bisanti, Eri Klas, Paul Mägi, Olari Elts, Anu Tali, Jüri Alperten, Toomas Vavilov, Toomas Kapten, jt.

2012/2013 hooajal on Mihkel Poll ERSO resideeruvaks artistiks, esitades Eesti helilooate klaverikontserte maestrote Neeme Järvi ja Olari Eltsi juhatusel.

Mihkel Pollil on väga lai repertuaar, ulatudes Bachist kuni Ligetini. 2007 aastal esitas ta Ligeti klaverikontserdi koos Nyyd-ensemble´ga Olari Eltsi juhatusel.
Ühtlasi mängib ta palju kammermuusikat koos eesti väljapaistvaimate instrumentalistide ja lauljatega.

Novembris 2009 ilmus Mihkel Polli debüüt CD Raveli, Šostakovitši, Mossolovi, Ligeti ja Tulve muusikaga maineka plaadifirma Ondine all.