Instrument: Laulja, sopran

Sünnipäev:

Kodulehekülg:

Videod:

Kontakt:

pille lill

 
Pille Lill alustas oma muusikuteed klaveriõpingutega Pärnu Lastemuusikakoolis. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia on ta lõpetanud kahel erialal: muusikapedagoogika ja ooperilaul. Haridustee jätkus Londoni Guildhall School of Music and Drama magistratuuris ning magistrikraadi kaitses ta Helsingi Sibeliuse Akadeemias.

Alates aastast 2004 täiendab end doktoriõpingute raames Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof. Jaakko Ryhäneni juhendamisel. 2005-2006 õppis Karlsruhe Muusikakõrgkoolis professorite Mitsuko Shirai ja Hartmuth Hölli kammermuusikaklassis. Ta on osa võtnud mitmete maailmakuulsate muusikute meistrikursustest.

Pille Lill on esinenud ooperi-, oratooriumi- ja kammerlauljana paljudes maades. Ta on laulnud pearolle ligi 30 ooperis (Krahvinna – Mozart “Figaro pulm”, Donna Anna – Mozart “Don Giovanni”, Mimi – Puccini “Boheem”, Cio-cio-san – Puccini “Madama Butterfly”, Tosca – Puccini “Tosca”, Elisabeth – Verdi “Don Carlos”, Desdemona – Verdi “Othello”, Violetta – Verdi “ Traviata”, Elvira – Verdi “Ernani”, Amelia – Verdi “Maskiball”, Lady Macbeth – Verdi “Macbeth”, Aida – Verdi “Aida”, Venus – Wagner “Tannhäuser”, Liisa – Tšaikovski “Padaemand” jpt.). Tema repertuaari kuuluvad mitmed sopranipartiid suurvormidest (Mozart – Missa c-moll; Mahler – 4. ja 8. Sümfoonia; Dvoržak, Mozart ja Verdi –  Reekviem; Beethoven - 9. Sümfoonia; Tobias –  “Joonase lähetamine”; Soštakovitš – 14. sümfoonia jpt.).

Pille Lill on pälvinud Suure Vankri auhinna kui parim naislaulja (1996) ja on olnud Georg Otsa preemia laureaat (2002). Ta on Richard Wagneri Ühingu stipendiaat (1998), piiskop Platoni III järgu ordeni kavaler (2005) ning talle on omistatud UNISEF-i Sinilinnu preemia (2009).
Aastast 1997 õpetab Pille Lill Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (aastast 2003 dotsendina) ning on omanimelise Muusikute Fondi (PLMF) looja.