Instrument: Barokk- ja renessanssflööt, plokkflööt

Sünnipäev: 18.09.1966

Kodulehekülg: www.cantoresvagantes.ee

Videod:

Kontakt: cantoresvagantes@hot.ee

reet sukk

 
Vanamuusika juurde viis mind juhus. Sündisin Viljandis ja kuna minu muusikaõpingute ajal töötas Viljandi Muusikakoolis Tõnu Sepp, siis sattusin mängima Viljandi Linnakapelli ning puhuma igasuguseid vanu “torusid”. Olulist rolli suuna valikul mängisid ka minu õpinguaastate Viljandi Vanamuusikapäevad oma kireva osavõtjaskonna ja uute ideedega. Kuna vanu pille järgmiste astmete muusikaõppeasutustes veel õppida ei saanud, tuli ka kaasaegset flööti mängida ning Otsakoolis õppisingi Kaljo Westi flöödiklassis ning jätkasin tollases Tallinna Konservatooriumis Samuel Sauluse juures.
Konservatoorium õnnestus siiski lõpetada barokkflöödi erialal ning mõned aastad hiljem kohtusin WIlbert Hazelzetiga, kes toetas igati minu edasiõppimise soovi Hollandis. 1996. a. võetigi mind vastu Haagi Kuninglikku Konservatooriumi, kus õppisin Wilbert Hazelzeti juures barokkflööti ja Jeanette van Wingerdeni juures plokkflööti. Lisaks lugematul arvul kammermuusika tunde väga põnevate muusikute juures (W. Kuijken, K. Clark, T. Koopman, M. Verbrüggen, P. van Heyghen jne), workshopid keskaja muusikast klassitsismini, varajase muusika õpetamise loengusarjad ja töötoad jne. jne.
Kolm aastat Hollandis oli kirev ja ülimalt inspireeriv eluperiood ning andis palju loomingulisi ja isiklikke kontakte üle kogu maailma. Pärast Eestisse naasmist olen põhiliselt koondanud oma tegevuse koos Taavi-Mats Utiga varajase muusika stuudio Cantores Vagantes kontserdiprojektide elluviimisele, kuid olen osalenud ka teistes varajase muusika projektides, sealhulgas esinenud sageli ka orkestrisolistina.
2002. aastal ilmus CD Muusikat ajastute piirimailt, kus kõlab peamiselt 17. sajandi I poole muusika. Käesoleval aastal ilmub CD Rokokoomuusika Põhjalast, kus kõlab 18. sajandi II poole originaalflööt ning kavas Romani, Mütheli, Tromlitzi jt muusika.
Mängimise kõrval õpetan Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, G. Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis, Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakoolis ja olles üks Plokkflöödiühing ERTA-Estonia asutajaliikmetest, osalen regulaarselt plokkflöödiõpetajate koolitamisel.