Instrument: Viiul

Sünnipäev:

Kodulehekülg:

Videod:

Kontakt:

Foto: Kaarin Sander

 
Sigrid Kuulmann on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Tiiu Peäske ja Jüri Gerretzi klassis. Täiendanud end Yfrah Neamani juures õppeasutuses Guildhall School of Music and Drama Londonis ja David Oistrahhi õpilase Rosa Faini juures Robert Schumanni nimelises kõrgkoolis Düsseldorfis, Saksamaal. Tema mängu on juhendanud ka Igor Bezrodny. S. Kuulmann täiendab end hetkel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorantuuris, kus tema juhendajaks on prof. Mari Tampere-Bezrodny.
S. Kuulmann on rahvusvahelise H. Elleri nimelise viiuldajate konkursi ja mitmete teiste konkursside laureaat. Pälvinud tunnustust eesti heliloojate, sh. Tubina teoste esituse eest ja on mitmete kaasaegsete teoste, nagu Lutoslawski Partita, Berio Sequenza VIII, Virkhausi viiulikontsert nr. 2, samuti näiteks Bizet – Waxmani “Carmen-fantaasia” esmaesitaja Eestis. Teinud koostööd solistina dirigentidega, sh. Neeme Järvi, Andres Mustonen, Andrei Tšistjakov, Gregory Rose, Nicholas Smith.
Sigrid Kuulmann on teinud mitmeid salvestusi Eesti Raadiole ja Eesti Televisioonile, nende hulka kuulub ka Sibeliuse viiulikontsert Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga. Koos pianist Marko Martiniga on ilmunud kaks CDd – Eduard Tubina viiulimuusikast (ERP 2009) ning Bachi, Ysaye ja Paganini teostega sooloviiulile (ERP 2010).