Instrument: Klarnet

Sünnipäev: 21. oktoober

Kodulehekülg: http://sooyoungklar.blogspot.com.ee

Videod:

Kontakt: clashung@hotmail.com

Seoulis sündinud Soo-Young Lee alustas muusikuteed viiuliõpingutega, klarnetit hakkas ta mängima alles 12-aastasena. Ta on lõpetanud bakalaureuseõppe Seouli ülikoolis Dong-Jin Kimi ja magistriõppe Grazi Muusika- ja Esituskunstide Ülikoolis professor Stefan Schillingi juhendamisel. Praegu valmistub ta lõpetama kontserteksami taset Detmoldi Muusikakõrgkoolis professor Thomas Lindhorsti juhendamisel.

Soo-Young Lee on pälvinud I preemia Woohyuni-nimelisel puupuhkpillikonkursil Seoulis (2005), eripreemia Moskva konservatooriumi rahvusvahelisel puhkpilli- ja löökpillikonkursil (2011) ning I preemia Detmoldi Muusikakõrgkooli interpretatsioonikonkursil (2013).

Ta kuulub Detmoldi Kammerorkestri koosseisu, on mänginud Mahleri-nimelise kammerorkestri akadeemias ning esinenud Baieri Raadio SO koosseisus Luzerni Festivalil. Soo-Young on soleerinud Bielefeldi Filharmoonikute ja NWD Herfordi Filharmoonikute ühisorkestri, Rumeenia Rahvusorkestri, Viini Korea Filharmoonikute, Korea Filharmooniaorkestri ja Seouli Noorte filharmooniaorkestri ees.

Soo-Young Lee on aktiivselt tegev kammermuusikuna, ta mängib New Theatre Ensemble’i koosseisus ning on juhendanud meistrikursusi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Alates 2014. aastast on ta Eesti Riikliku Sümfoonia Orkestri  klarnetirühma abikontsertmeister ning asendusmängijana kaastegev Madridi sümfooniaorkestris.