Instrument: Vioola

Sünnipäev:

Kodulehekülg:

Videod:

Kontakt:

talvi nurgamaa

Talvi Nurgamaa on õppinud Eesti Muusikaakadeemias Viljar Kuuse vioolaklassis, alates 2000. aastast prof. Peeter Paemurru juhendamisel. 2003. aaastast asus õppima Viini Muusikaülikooli (Universität für Musik und Darstellende Kunst Wien) vioola erilalale Wolfgang Klosi vioolaklassi. Ühtlasi õppis ta samas ülikoolis Christoph Angereri juures viola d’amoret. Paralleeelselt Viini õpingutega omandas interpretasioonipedagoogika magistrikraadi Eesti Muusika-ja Teatriakadeemias.
Õpingud Viinis andsid võimaluse osaleda aktiivse osavõtjana mitmetel meistrikursustel (s.h Garth Knox, Dimitrios Polisoidis, Morten Carlsen, Heinrich Koll, Siegfried Führlinger) ning mängida mitmetes rahvusvahelistes orkestriprojektides. Turneed on viinud teda okrestrandi ja ansamblistina erinevatesse Euroopa riikidesse, Balkanimaadesse ja Hiina.
2011 osales Talvi Nurgamaa Orchesterakademie Ossiach’i töös, aastal 2012 International Ensemble Modern Academy meistrikursusel Schwazis.
Lisaks on Talvi Nurgamaa andnud soolokonserte nii improvisaatori kui interpreedina koostöös teiste interpreetidega Eestis ja Austrias s.h kontserdisarja „Neue Musik in St Ruprecht“ raames. Koostöö Eesti ja Austria heliloojatega, esiettekanded näiteks NYYD Festival Liis Jürgensi „Ämbliktektoonika“ (2007), Tamara Friebeli pala viola d’amorele ning „Nausea“ viola d’amorele, klaverile, mänguklaverile ja elektroonikale (2009/2012).