Instrument: Klarnet

Sünnipäev: 15. Juuli, 1969 Tallinnas

Kodulehekülg:

Videod:

Kontakt:

 
Toomas Vavilov õppis 1983-1988 Tallinna Muusikakeskkoolis klarnetit Ülo Üksiku juhendamisel ja 1988-1992 Eesti Muusikaakadeemias Hannes Altrovi klassis. Viimases õppis ka orkestridirigeerimist Jüri Alperteni juhendamisel (1996-1998). Ta on täiendanud end dirigeerimise alal Jonas Aleksa ja Roman Matsovi juures, keda peab oma tähtsaimaks eeskujuks ja õpetajaks. Klarnetistina on ta osalenud Karl Leisteri ja Ivan Mozgovenko meistriklassides.
Vavilov on Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri liige ning aastatel 2004-2006 oli selle teine dirigent. Aastatel 2006 kuni 2008 oli Vavilov Vanemuise muusikajuht ja peadirigent. Dirigendina debüteeris Toomas Vavilov Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ees 1998. aastal, samuti on juhatanud Pärnu Linnaorkestrit, Kuressaare Kammerorkestrit, Vanemuise Sümfooniaorkestrit ja Tallinna Kammerorkestrit. Lisaks on ta töötanud Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Läti Raadio kooriga.
Toomas Vavilov kuulub uue muusika ansamblisse NYYD Ensemble ning on esinenud sellega mainekatel festivalidel. Klarnetistina on ta andnud kontserte Eestis, Soomes, Rootsis, Lätis, Saksamaal, Belgias, Austraalias ja mujal.
Vavilov on mänginud selliste tuntud dirigentide käe all nagu Eri Klas, Paul Mägi, Peeter Saan, Aivar Mäe ja Christopher Adey (Šotimaa). Aastal 1990 võitis Toomas Vavilov Eesti puhkpillimängijate konkursil esikoha.
Toomas Vavilov oli aastal 1991 Eesti Kontserdi festivali „Klarnet 300“ peakorraldaja ning taastas aastal 2008 Eesti puhkpillimängijate konkursi. Juhendanud järjepidevalt puhkpilliõpilaste suvekursusi Elvas ja Põltsamaal ning kuulunud erinevate konkursside žüriisse.
Toomas Vavilov on saanud 2001. aastal Eesti Kultuurkapitali sihtkapitali aastapreemia ja 2005 aastal interpreedi aastastipendiumi.