Instrument: Viiul

Sünnipäev:

Kodulehekülg:

Videod:

Kontakt: triinruubel[at]hotmail.com

Triin Ruubel on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli Tiiu Peäske juhendamisel. 2012. aastal jätkas ta õpinguid Rostocki Kõrgema Teatri- ja Muusikakooli professor Petru Munteanu juhendamisel ning on peagi lõpetamas magistrantuuri Augsburgi Ülikoolis. Triin on võitnud auhinnalisi kohti mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel, näiteks Grand Prix konkursil “Remember Enescu” Sinaias Rumeenias ning I preemia ja eripreemiad konkursil Kloster Schöntalis Saksamaal, III preemia Avignoni rahvusvahelisel Ginette Neveu nimelisel konkursil Prantsusmaal ja publikupreemia Rodolfo Lipizeri nimelisel konkursil Itaalias. Lisaks on ta olnud mitmete rahvusvaheliste fondide stipendiaat.

Triin on soleerinud orkestrite ees nii Eestis kui välismaal, teinud koostööd Tallinna Kammerorkestri, Rostocki Põhja-Saksa Filharmooniaorkestri, Poola Kammerfilharmoonikute jt orkestritega ning esinenud mainekatel festivalidel Saksamaal. Solistina ERSO ees debüteeris ta hooaja 2015/16 avakontserdil, esitades Neeme Järvi juhatusel Sibeliuse Viiulikontserdi. Alates hooajast 2015/2016 on Triin Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontsertmeister.

Huvist kaasaegse muusika vastu oli Triin 2011. aastal koos oma õe Kärt Ruubeliga üks uue muusika ansambli Neophon asutajatest ning sealt sai alguse koostöö selliste heliloojatega nagu Wolfgang Rihm, Peter Ruzicka ja Jörg Widmann. 2013. aastal soleeris ta Jörg Widmanni teoses “Insel der Sirenen” sooloviiulile ja keelpillidele Rostocki Põhja-Saksa Filharmooniaorkestri ees. Ta on salvestanud muusikat Põhja-Saksa Ringhäälingu arhiivi ning koos Tallinna Kammerorkestriga Timo Steineri autoriplaadile.

Triin assisteerib professor Petru Munteanut meistrikursustel ning juhendab noori viiuldajaid Järvi Suveakadeemias Pärnus. Praegu mängib Triin Prantsuse pillimeister François Piquet’ viiulil (1820), mille on talle kasutada andnud Thomas J. C ja Angelika Matzeni Fond.

Arvustusi:

http://www.augsburger-allgemeine.de/augsburg/Pas-de-deux-von-Violine-und-Viola-id28500812.html

http://www.nmz.de/online/ausdruckstarkes-plaedoyer-fuer-neue-musik-das-9-bruecken-festival-in-rostock