22. aprillil kell 19 toimub Estonia Kontserdisaalis kaunis kontsert, kus astuvad üles Tallinna Keelpillikvartett ja pianist Peep Lassmann.

Kava:
Robert Schumann – Klaverikvartett Es-duur op. 47
Gabriel Faure – Klaverikvartett c-moll op. 15

Peep Lassmann on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektor, pianist ja muusikategelane. Ta on esinenud Soomes, Rootsis, Saksamaal, Itaalias, Taanis, Austrias, Tšehhis, Ungaris, Bulgaarias, Venemaal, Lätis, Moldaavias, Küprosel, Kuubal, Kanadas ja USA-s. Ta on soleerinud koos olulisemate Eesti orkestritega, Moskva Filharmoonia orkestriga ning muude orkestritega Venemaal, Moldaavias ja Lätis. Ta on salvestanud arvukalt CD-plaate, sh. ka koos Eesti Riikliku Sümfoonia Orkestriga.
Peep Lassmann on täiendanud end Moskva konservatooriumi assistentuur-stažuuris maailmamainega pianisti Emil Gilelsi juures ning võitnud mitmeid auhindu pianistide konkurssidel.
Prof. Peep Lassmann on juhendanud meistrikursusi Karlsruhe, Grazi, Berliini, Leedu, Soome, Tšehhi, Granada ja Rostocki muusikakõrgkoolides.

Tallinna Keelpillikvartett asutati 1984. aastal. Käesolevaks ajaks on sellest kujunenud üks staažikamaid kammeransambleid ning ühtlasi ainus pidevalt tegutsev keelpillikvartett Eestis.

Kvartett alustas koosseisus Urmas Vulp (I viiul), Toomas Nestor (II viiul), Andrus Järvi (vioola) ja Teet Järvi (tšello). Aastate jooksul on liikmete hulgas toimunud mitmeid muutusi, koosseisu on kuulunud tšellist Henry-David Varema, vioolamängijad Viljar Kuusk, Martti Mägi ja Heili Eespere. Alates 2000. aastast mängib II viiulit Olga Voronova, tšellist Levi-Danel Mägila liitus kvartetiga 2006. aastal.

Tallinna Keelpillikvartett on esinenud Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Norras, Taanis, Saksamaal, Prantsusmaal, Šveitsis, Jaapanis, Kanadas ja Iisraelis.

Külasta kontserti ja naudi kvaliteetset õhtusööki!