30. detsembrist 4. jaanuarini Tallinnas!

Kõik kontserdid algusega kell 19.00

30. detsembrist  4.jaanuarini tähistab Eesti Interpreetide Liit aastavahetust esmakordselt festivaliga Klassikalised hetked. Esmakordne festival täidab Tallinna vanalinna jõulude ja aastavahetuse perioodil kauni klassikalise muusikaga, tuues lavale Eesti absoluutsed tippmuusikud. Festivali kavas kõlab nii vähem tuntud heliloojate teoseid (nt. G. Bovet, B. Martinu, M. Durufle, A. Guilmant) kui ka juba klassikaks kujunenud loomingut nagu näiteks R. Straussi septett “Metamorfoosid”, Pjotr Tšaikovski sekstett, J. S. Bachi teos orelile ja F. Mendelssohn-Bartholdy trio klaverile, flöödile ja tšellole.

Kontserdid toimuvad:

30. detsembril kell 19 Niguliste kirikus

AARE-PAUL LATTIK (orel)                       foto: Mirjam Veisner                                 

Kavas:

A.Guilmant – 3 osa Orelisonaadist Op. 5 c-moll

J.S.Bach – Prelüüd ja fuuga Es-duur, BWV 552

S.Rahmaninov – Sümfooniline poeem „Surnute saar“ Op. 29 (Oreliseade Aare-Paul Lattik/Louis Robilliard)

M.Durufle – Süit Op. 5, Sitsiliaana, Tokaata

Piletid hinnaga 8€ ja 4€ (sooduspilet). Saadaval Piletilevis ja Statoili teenindusjaamades.

 

                                                 

foto: Mirjam Veisner2. jaanuaril kell 19 Mustpeade majas

                             OKSANA SINKOVA (flööt), ANDREAS LEND (tšello), LEA LEITEN (klaver)

Kavas:

F.M. Bartholdy – Trio klaverile, flöödile ja tšellole op. 49 d-moll

C.Czerny – Fantasia concertante klaverile, flöödile ja tšellole op.256

B. Martinu – Trio flöödile, tšellole ja klaverile H.300

Piletid hinnaga 8€ ja 4€ (sooduspilet). Saadaval Piletilevis ja Statoili teenindusjaamades.

 

4. jaanuaril kell 19 Estonia Kontserdisaalis

mikk murdvee

KAIJA LUKAS (viiul), MIKK MURDVEE (viiul), HELENA ALTMANIS (vioola), ANDRES KALJUSTE(vioola), THEODOR SINK (tšello), JOHANNES VÄLJA (tšello), ANDRES KUNGLA (kontrabass)

Kavas:

Pjotr Tšaikovski. Sekstett “Souvenir de Florence” / “Mälestused Firenzest

Richard Strauss.  Septett “Metamorfoosid”
Piletid hinnaga 10€ ja 7.50€ (sooduspilet). Saadaval Piletilevis, Piletimaailmas ja Statoili teenindusjaamades.

Kontsert toimub koostöös Eesti Kontserdiga.

Niguliste kirikus astub üles Eesti üks tuntuim organist Aare-Paul Lattik, kes esitab põneva kombinatsiooni orelimuusikast, kus kavas on näiteks Guy Boveti “Kolm Hamburgi prelüüdi” kui ka Johann Sebastian Bachi “Tokaata, Adagio ja fuuga C-duur BWV 564”. Lattik on orelimängu õppinud Prantsusmaal Lille’i konservatooriumis Notre-Dame’i katedraali titulaarorganisti prof. Philippe Lefebvre käe all ning Lyoni konservatooriumis ja ka Eestis. Ta on mitmete konkursside võitja, sh. Con Brio laureaat (2000). Ta on andnud kontserte Portugalis, Prantsusmaal, Saksamaal, Hispaanias, Poolas, Itaalias, Lätis, Skandinaavia maades ja Venemaal.

Uusaasta kontserdil 2.jaanuaril astub üles fantastiline trio, koosseisus Eesti tippmuusikud flötist Oksana Sinkova, tšellist Andreas Lend ning pianist Lea Leiten. Trio kontserdid on ajajooksul pälvinud publiku südamliku poolehoiu ning nende esitluses on suurepärast interpretatsiooni ja tehnilist täpsust.

Oksana Sinkova on silmapaistev flötist, kes on võitnud üle kaheteistkümne konkursi, sh. J. S. Bachi konkursi Eestis (2000) ja 4-koha rahvusvahelisel Pacem in Terris konkursil (2005, Bayreuth, Saksamaa). Ta on esinenud Baltiriikides, Soomes, Saksamaal, Hollandis ja Kreekas. Andreas Lend on Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri liige ning võitnud arvukalt auhindu, millest viimane oli 1-koht ja Grand Prix 5ndal rahvusvahelisel konkursil “Renaissance” Armeenias (2013).  Lea Leiten on hinnatud pianist ja kammermuusik, keda on autasustatud ka parima kontsertmeistri tiitliga mitmetel keelpilli- ja puhkpillimängijate konkurssidel.

Trio kannab ette Czerny, Martinu ja Mendelssohn-Bartholdy teoseid.

4. jaanuari kontserdil saab laval kokku enneolematu sekstett, mis koosneb Eesti parimatest noortest interpreetidest, kes hetkel on tegevad välismaal. Jõulude ja aastavahetuse perioodil on nad aga ettevõtnud reisi kodumaale ja valmistavad ette ansamblimängu kaaluka proovikivi nii tehniliselt kui ka vaimselt süvenemiselt – esitlusele tuleb Richard Straussi septett “Metamorfoosid” ja Pjotr Tšaikovski sekstett “Souvenir de Florence”. Ansambel mängib koosseisus Kaija Lukas (viiul), Mikk Murdvee (viiul), Helena Altmanis (vioola), Andres Kaljuste (vioola), Theodor Sink (tšello), Johannes Välja (tšello), Andres Kungla (kontrabass).

Piletid hinnaga 4€ – 10€ saadaval Piletilevis. Lisainfo Piletilevist või www.interpreet.ee