29. märts kell 17 Narva Linnus

11. aprill kell 19 Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone

Soolokontserdi annab meisterlik klavessinist Julia Ageyeva Hess. Kontserdikava pakub kuulajaile värvikat muusikalist mosaiiki barokkajastu programmilistest teostest. Kavas peituvad nii muistsed legendid kui ka 18. sajandi prantsuse õukonna rituaalid ning armastus ja ahastus. Julia Ageyeva Hess’i mänguviisi iseloomustab tundesoojus ja väljendusmaailma rikkus.

Kava:

J.P. Sweelinck – Unter der Linden grüne

F. Couperin – 13eme ordre „Les Folies Francaises“

J. G. Pratsch – Fandango

J.P. Rameau – La Dauphine; La Poule; Les Cyclopes; Les Trois Mains, Les Sauvages

J.N.P. Royer – La Marche des Scythes

Julia Ageyeva Hess alustas klaveriõpinguid Nõmme lastemuusikakoolis ja jätkas Mailis Põllu juures Georg Otsa nimelises muusikakoolis, kus klavessiinihuvi ergutas ka õpetaja Reinut Tepp. 1998. aastal läks ta end täiendama Ameerika Ühendriikidesse ja õppis edasi Arizona Riiklikus Ülikoolis (B.Mus., M.Mus.). 2011. aasta kevadel omandas Julia doktorikraadi klavesiini erialal New Yorgis Stony Brook’i Ülikoolis. Tema õpetajateks on olnud John Metz, Arthur Haas, Eckart Sellheim, samuti on Julia osalenud Lars Ulrik Mortensen’i, Ketin Haugsand’i, Andrew Lawrence King’i ja Kenneth Weiss’i meistrikursustel.

Julia on esinenud solistina ja ansamblistina Ameerika Ühendriikides, Prantsusmaal, Saksamaal, Leedus, Eestis ja Venemaal, ka paljudel festivalidel nagu Berkeley, Amherst ja Connecticut Early Music Festivals. 2010. aastal Julia oli Moskvas toimunud Andrei Volkonski nimelise klavessiinikonkursi finalist ning diplomant. 2012. aastal võitis Julia II preemia Westfield’i rahvusvahelisel klavessiinikonkurssil Washingtonis. Julia jagab oma tegemisi Eesti ja USA vahel, kus ta praegu on asunud elama Californias Berkeley’s.

Piletid Narvas 5€/3€ ja Tallinnas 8€/4€

Külasta kontserti ja naudi kvaliteetset õhtusööki!

Kontsert toimub koostöös Klavessiinifestivaliga