19. septembril kell 19.00 annab Mustpeade majas soolokontserdi kõrgelt hinnatud pianist Kai Ratassepp. Esitlusele tulevad teosed C.Schumann’ilt, J.Brahms’ilt ning R.Schumann’ilt. Kui Brahms’i teos kuulub klaveriliteratuuri kullafondi, siis C.Schumann’i muusikat kuuleb kontserdilavadel üliharva. Kontserdil on kõrvutatud kaks küllaltki eirnevat arendust ühest teemast – nii helikeele, klaverikäsitluse kui vormilise ülesehituse osas. Kava teises pooles kõlab R.Schumann’i mitmetahuline Kreisleriana.

Kavas:

C. Schumann – Variatsioonid R.Schumanni teemale op 20
J. Brahms – Variatsioonid R.Schumanni teemale op 9
R. Schumann – Kreisleriana op 16

Kai Ratassepp on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis ja Eesti Muusika – ja Teatriakadeemias, tema õpetajateks on olnud Ruuta Taras, Lilian Semper ja Peep Lassmann. Kai Ratassepp omandas doktorikraadi prof. Peep Lassmanni juhendamisel 2007. aastal. Kai Ratassepp on võitnud preemiaid mitmel vabariiklikul ja rahvusvahelisel pianistide konkursil. Esinenud nii solistina kui erinevates kammermuusika koosseisudes Eestis, Soomes, Rootsis, Saksamaal, Itaalias, Prantsusmaal, Inglismaal ja Venemaal. Käesoleval ajal on Kai Ratassepp õppejõud Eesti Muusika-ja Teatriakadeemias ning Tallinna Muusikakeskkoolis.
Aastast 1998 mängib klaveriduos koos Mati Mikalaiga. Ansambel on pälvinud preemiaid rahvusvahelistel konkurssidel:
II preemia rahvusvahelisel klaveriduode konkursil Kaunases
II preemia rahvusvahelisel klaveriduode konkursil Paduas
I preemia rahvusvahelisel ARD konkursil Münchenis
Kontsertreisid on viinud neid Saksamaale, Itaaliasse, Prantsusmaale, Venemaale, Inglismaale, Soome ja Eestimaa erinevatesse linnadesse. Ansambel on teinud koostööd mitmete orkestritega (Kremerata Baltica, Deutsches Symphonie-Orchester, Peterburi Maria teatri orkester, ERSO, Tallinna Kammerorkester, Pärnu Linnaorkester jt.) ja esinenud paljudel mainekatel muusikafestivalidel.

Külasta kontserti ja naudi kvaliteetset õhtusööki!