31. oktoobril kell 19 toimub Mustpeade majas ja 7. novembril kell 18 Tartu Ülikooli Aulas eriline kammerkontsert, kus üles astuvad neli kõrgelt hinnatud ning karismaatilist pianisti – Piret Väinmaa, Lauri Väinmaa, Nata-Ly Sakkos ja Toivo Peäske.

2013. aasta sügisel möödub 70 aastat legendaarse klaveriduo Anna Klas- Bruno Lukk esimesest kontserdist. Selle duo sünd tähistas uut etappi Eesti klaverimängu ajaloos. Seda tähtpäeva tähistavad nende õpilased, praegu tegutsevate klaveriduode liikmed antud kontserdiga. Kontserdikavas on põhiteostena Klas-Lukk meelisteosed Schuberti loomingust neljale käele – Fantaasia f-moll ja Grand Duo C-duur. Kontserdil esinejatest on Anna Klasi õpilane Toivo Peäske ning Bruno Luki käe all on õppinud Piret Väinmaa ja Lauri Väinmaa.

Kava:

F. Schubert – Grand duo D812

F. Schubert – Fantaasia f-moll D940

J. Brahms – 6 Ungari Tantsu

Piret Väinmaa on õppinud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kus on omandanud doktorikraadi prof Ivari Ilja klaveriklassis. Ta on esinenud Inglismaal, Saksamaal, Soomes, Lätis ja Eestis, solistina Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sümfooniaorkestri ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ees ning avaldanud muusikaalaseid artikleid ja arvustusi kultuurilehes “SIRP” ning ajakirjas “Muusika”. Alates 2002. a. esineb Piret klaveriduos koos pianist Lauri Väinmaaga ning 2002. aastal loodud Klaveriorkestri koosseisus.
P.Väinmaa töötab alates 2003. aastast Tallinna Georg otsa nim. Muusikakoolis klaveri-, klaveriansambli- ning saateklassi õpetajana.

Lauri Väinmaa on kõrgelt hinnatud nii pianisti, pedagoogi kui ka muusikaelu korraldajana.

Ta on rohkelt plaadistanud ning esinenud Suurbritannias, Jaapanis, Saksamaal, Hollandis, Rootsis, Soomes ja mujal. Lauri Väinmaa on teinud koostööd Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Hollandi, Läti ja Soome Raadio Sümfooniaorkestri ja teiste orkestritega. Koostööpartnerite hulgas on dirigendid Eri Klas, Arvo Volmer, Andrei Boreiko, Nikolai Aleksejev. Alates 2002. aastast mängib Lauri Väinmaa klaveriduos koos Piret Väinmaaga. Väinmaa on III Eesti pianistide konkursi ja Minski vabariikidevahelise pianistide konkursi võitja. Ta on võitnud eripreemiad Šoti rahvusvahelisel konkursil ja William Kapelli nimelisel rahvusvahelisel konkursil USAs.

Lauri Väinmaa on lõpetanud Moskva Riikliku Konservatooriumi Mihhail Pletnjovi ja Lev Vlassenko klaveriklassis ning õppinud Londoni Kuninglikus Muusikaakadeemias Christopher Eltoni ning Tallinna Riiklikus Konservatooriumis Bruno Luki juhendamisel. Väinmaa õpetab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning annab pidevalt meistrikursusi erinevates maades.

Nata-Ly Sakkos on lõpetanud Tallinna Riikliku Konservatooriumi prof. L.Metsa klaveriklassi ja Leningradi Rimski-Korsakovi nim. Konservatooriumi juures asuva assistentuur-stažuuri kammeransambli erialal prof. T.Fidleri juhendamisel. Nata-Ly on mänginud Tallinna klaveriduos koos Toivo Peäskega, andnud kontserte Eestis, Soomes, Rootsis, Saksamaal, Inglismaal ja NSVL-i linnades, sh. sellistes mainekates saalides nagu Peterburi filharmoonia Suur ja Väike saal, Moskva konservatooriumi Väike saal ja Rahmaninovi saal, Stockholmi Konserthuset, Londoni Kings Place jne.

Käesoleval hetkel ta töötab Eesti Muusika-ja Teatriakadeemias kammeransambli dotsendina ja Tallinna Muusikakeskkoolis kammeransambli osakonna juhatajana. Nata-Ly on andnud meistrikursusi Eestis, Soomes, Lätis, Leedus, Venemaal ja Itaalias.

Talle on omistatud ka Eesti muusika aastapreemia(1990) ja Valgetähe orden (2001)

Toivo Peäske on lõpetanud Leningradi Riikliku Konservatooriumi assistentuur-stažuuri kammeransambli eriala ja Tallinna Riikliku Konservatoorium klaveri erialal.  Ta on Rakvere Muusikakooli direktor ning alates 1972. Aastast ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud. Ta on mänginud klaveriduos koos Nata-Ly Sakkosega alates 1975. aastast. Koos on nad osa võtnud rahvusvahelistest festivalidest Venemaal, Saksamaal, Rootsis, Soomes ja mujal ning koos on ettekantud üle 60 uudisteose. Ta on esinenud ka paljude Eesti tuntud interpreetidega nt. Jüri Pärg, Heli Veskus, Pille Lill, Mati Turi, Teet Järvi, Kaija Lukas, Triin Ruubel jt.  Lisaks on Toivo Peäske aktiivne muusikaelu korraldaja ja õpetaja