26. veebruar kell 18.00 Narva Linnus

5. märts kell 19.00 Mustpeade maja

Kontsert on pühendatud Eesti Heliloojate Liidu 90 juubeli tähistamisele. Kavas on 1960. aastatel valminud eesti helilooming. 

Kavas: 

O. Sau – Laulutsükkel “Keset suve”

G. Taniel – kaks laulu Laulutsüklist “Kolm kätkit”

I. Randalu – kaks laulu tsüklist “Laulud neljale Federic Garcia Lorca luuletusele”

U. Naissoo – Laulutsüklist “Sõjavastased”

M. Saar – Arm tuli; Äike; Kui hea on olla rõõmus

E. Tubin – Kolm laulu Kalju Lepiku sõnadele

E. Mägi – Õnne algus; Kuis võiksin magada; Rannapääsuke

E. Aarne – Mõtiskelu tsüklist “Vikerkaar” op. 45

L. Normet – kolm laulu tsüklist “Kammermuusika”

A. Marguste – Kuldsed juuksed

T. Vettik – Nokturn

V. Kapp – Jaani ootamine

Mati Palmi esimene soolokontsert toimus 1964 aastal Tartu Ülikooli aulas koos Maarja Haameriga, mida peab ta oma suurema kontserttegevuse alguseks. Tänaseks on tema kontsertrepertuaaris üle 600 kammerlaulu, oratooriumi ja ooperiaaria. Palm on andnud enam kui 400 soolokontserti. Peale Eesti kontsertlavade on ta esinenud korduvalt paljudel maailmamainega lavadel nagu Moskva Filharmoonia Tshaikovski nim. saal, Moskva Konservatooriumi Väike Saal ja Rahmaninovi nim. Saal, Glenn Gouldi Stuudio Torontos, Peterburi Filharmoonia Suur ja Väike Saal, Savonlinna Retreti saal ning Kiievi, Riia, Minski ja paljude teiste pealinnade kontserdisaalides. Tema klaveripartneriteks on olnud Tarsina Alango, Peep Lassmann, Helin Kapten, Aleksander Maikapar (Moskva), Larissa Gergijeva (Peterburg), Charles Kipper (Toronto), Irvin Gage (USA), Renato Pastorino (Itaalia) jpt. Tema repertuaari on kogunenud üle 70 erineva ooperirolli, neist 40 peapartiid nt. Wagneri Hollandlane ja Kuningas Heinrich, Verdi Attila, Filippo ja Zaccaria ning Tshaikovski Gremin ja Rene jpt., mida on ta laulnud ka rahvusvahelistel lavadel. Palm on laulnud paljude dirigentide juhatusel nagu C. F. Cillario, N. Järvi, E. Klas, V. Gergijev, A. ja M. Jansons, F. Luisi, J-P. Saraste jpt. Tema repertuaaris on 56 kantaati ja oratooriumit, mida peale Eesti on ta sageli esitanud ka Itaalia, Saksa, Prantsuse, Hollandi, Taani, Soome ja Venemaa lavadel.

Nadia Kurem lõpetas Tallinna Konservatooriumi professor Hendrik Krummi lauluklassis ja soleeris üle 20 aasta Rahvusooperis Estonia. Ta on teinud koostööd paljude väljapaistvate dirigentidega: N. Järvi, E. Klas, J. Panula, P. Lilje, C. F. Cellario, O. Vänska, T. Kaljuste, V. Pähn, J. Alperten. Teda on tunnustatud mitmete auhindadega: Noore muusiku auhind (1988), Georg Otsa preemia, Harju Maakonna preemia. Suurepärase karjääriga sopran on laulnud pearolle ooperimuusika täthteostes: Violetta (Verdi “Traviata”), Amelia ja Oscar (Verdi “Maskiball”), Adina (Donizetti “Armujook”), Antonia (Offenbachi “Hoffmanni lood”), Pamina (Mozarti “Võluflööt”), Manon (Massenet “Manon”), Mimi ja Musetta (Puccini “Boheem), Rosina (Rossini “Sevilla habemeajaja)”, Micaëla (Bizet “Carmen”), Donna Anna (Mozarti “Don Giovanni”), Lisa (Tšaikovski “Padaemand”), Santuzza (Mascagni “Talupoja au”), Nataša (Dargomõški “Russalka”), Mathilde (Rossini “Wilhelm Tell”). Kontserdilavadel on ta osalenud erinevate vokaalsümfooniliste suurteoste ettekannetes: A. L. Webberi “Reekviem”, L. van Beethoveni “Missa C-duur”, F. Schuberti “Missa G-duur”, C. Orfi “Carmina Burana”, U. Sisaski “Jõuluoratoorium” jne. Kontsertreisid on viinud teda Ungarisse, Rootsi, Soome ja Venemaale. Tänapäeval võib Nadia Kuremit sageli kuulda kontserdilavadel. 1999. aastal sai Nadia Kuremist Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud, viimased viis aastat töötab ta lauluosakonna juhatajana. Kuremi pedagoogiline tegevus on olnud väga viljakas, tema õpilastest on sirgunud rida väljapaistvaid lauljaid. Lisaks järjekindlale tööle Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias annab ta meistriklasse nii Eestis kui välisriikides.

Piia Paemurru on lõpetanud Tallinna Konservatooriumi prof. Laine Metsa klaveriklassis ja kaitsenud magistrikraadi klaveri erialal 1999. aastal. Praegu töötab ta Eesti Muusikaakadeemia lauluosakonnas klaverisaatjana. Paemurru on esinenud solisti ja ansamblistina Eestis, Soomes, Rootsis, Taanis, Saksamaal – Münsteris, Moskvas, Peterburis, Lätis ja Leedus. Kontserttegevus on teda kokku viinud selliste lauljatega nagu Eilene Hannan, Rhoda Achieng, Virgilijus Noreika, Jaakko Ryhänen, Margarita Voites, Mati Palm, Pille Lill, Nadia Kurem, Hanna-Liina Võsa, Oliver Kuusik, Aare Saal, Kädy Plaas, Marion Melnik, Priit Volmer, Angelika Mikk, René Soom, Teele Jõks, Helen Lokuta, Pirjo Püvi, Angelika Klas-Fagerlund ja teised. Tema ansamblipartneriteks on olnud paljud instrumentalistid, nende hulgas Mari Tampere-Bezrodny, Peeter Paemurru, Anna-Liisa Bezrodny, Vahur Vurm. Ta on saanud mitmetel lauljate võistlustel parima klaverisaatja eripreemia, sealhulgas viiel korral rahvusvahelisel K. Taev’i lauljate konkursil. Ühises koostöös Rootsi laulja Ingegerd Björklund’iga on Paemurrul valminud 2 CD-plaati. 2006. aastal valmis CD-plaat Marje Sink’i jõululauludega, solistideks Pille Lill, Aare Saal ja Oliver Kuusik.

Kontsert toimub koostöös Narva Kontserdi ja Eesti Heliloojate Liiduga.