2. mai kell 18 Tartu Linnamuuseum

8. mai kell 19 Mustpeade maja

Kevadisel prantsusepärasel kontserdil astuvad üles metsosopran Teele Jõks ja sopran Pirjo Püvi ning pianist Piia Paemurru. Kontserdi programm koosneb prantsuse muusikast. Prantsuse melodie on saladuslik, romantiline ja alati hingematvalt ilus. Samas on iga helilooja käekiri põnev ja eriline ning kontsert pakub meeleolusid alates nostalgilisest mõtisklusest ja kirglikust armastusest kuni vallatute meloodiakäikudeni.

Kavas kõlavad G. Faure, C. Debussy, C. Franck’i, R. Hahn’i, H. Duparc’i ja C. Saint – Saënsi  laulud.

Teele Jõks on vabakutseline laulja, kes astub üles ooperi-, oratooriumi- ja operetisolistina, esineb soololaulu- ja barokk-kavadega ning osaleb kaasaegse muusika projektides. Ta on lõpetanud Amsterdami Konservatooriumi ja Londoni Guildhall School of Music and Drama magistrantuuri. Teele Jõks on Rahvusooper Estonia külalissolist ja tema repertuaari kuuluvad nimiosad Bizet’ „Carmenis“, Rossini „Tuhkatriinus“, Kálmáni „Silvas“ ja Händeli „Julius Caesaris“, samuti osatäitmised Prokofjevi, Verdi ja Tüüri ooperites. Ta on esinenud ka Läti Rahvusooperis ja laulnud Bradamante rolli Händeli ooperis „Alcina“ ning osalenud mitmes projektlavastustes. Teele Jõksi repertuaaris on lai valik baroki ja hilisemate ajastute suurvorme, mida ta on esitanud koostöös Tallinna Barokkorkestri, Corelli Barokkorkestri, Tallinna Kammerorkestri, ERSO, Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja kammerkoor Voces Musicalesega. Teele Jõks on teinud koostööd pianistide Peep Lassmanni, Piia Paemurru, Marje Lohuaru ja Ralf Taaliga, esitades soololaulukavasid, milles olulisel kohal on 20. sajandi muusika. Tähtis osa Teele Jõksi interpreeditegevuses on 17. ja 18. sajandi kiriku- ja kammermuusikal, mida ta esitab koostöös ajastutruud esituslaadi taotlevate Eesti muusikutega.

Pirjo Püvi omandas 2007. aastal bakalaureuse kraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ooperilaulu erialal ning 2009. aastal samas magistrantuuri dotsent Nadja Kuremi lauluklassis. Lisaks on Pirjo Püvi omandanud kõrghariduse Tartu Ülikoolis inglise keele ja kirjanduse erialal. Pirjo Püvi repertuaar ulatub vanamuusikast kaasaegsete heliloojate loominguni. Ta on osalenud solistina paljude suurvormide ettekannetel.

Ta on teinud koostööd dirigentidega nagu Nikolai Aleksejev (Venemaa), Daniel Reuss, Normunds Vaicis (Läti), Ari Angervo (Soome), Anu Tali, Toomas Siitan, Lauri Sirp, Risto Joost, Jüri Alperten, Erki Pehk, Mihkel Kütson, Paul Mägi jt.

Pirjo Püvi ooperirollide hulka kuuluvad Sophie (Massenet’ „Werther“), Anastasia von Eggenberg (Kálmáni „Silva“, Rahvusooper Estonia), Oscar (Verdi „Maskiball“, Rahvusooper Estonia), Susanna (Mozarti „Figaro pulm“, teater Vanemuine), Titania/1. sopran (Purcelli „Fairy Queen“, teater Vanemuine), Cupido (Offenbachi „Orpheus põrgus“, teater Vanemuine), Damon (Händeli „Acis ja Galatea”, teater Vanemuine), Papagena (Mozarti „Võluflööt”, EMTA), Ninetta (Mozarti „La finta semplice”, EMTA), Adele (Isouard’i „Loteriiloos”, EMTA) ja La Charmeuse (Massenet’ „Thaïs“, Pärnu Rahvusvahelise Ooperimuusika Festival „PromFest”).

Alates 2010/2011 hooajast on Pirjo Püvi Vanemuise teatri koosseisuline solist. 2011. aastal määrati Pirjo Püvi Eesti Teatriliidu poolt Kristallkingakese auhinna laureaadiks ja samuti on ta rahvusvahelise Richard Wagneri Ühingu 2011. aasta stipendiaat. 2011. a. suvel jõudis Pirjo Püvi VII Klaudia Taevi nimelisel noorte ooperilauljate konkursil finaali ja pälvis eriauhinna parima Franz Schuberti „Ave Maria“ esituse eest.

Piia Paemurru lõpetas 1986. a. Tallinna Konservatooriumi prof. Laine Metsa klaveriklassis ja kaitses magistrikraadi klaveri erialal 1999. a. Praegu töötab ta Eesti Muusikaakadeemia lauluosakonnas klaverisaatjana.
Piia Paemurru on esinenud solisti ja ansamblistina Eestis, Soomes, Rootsis, Taanis, Saksamaal – Münsteris, Moskvas, Peterburis, Lätis ja Leedus. Kontserditegevus on teda kokku viinud selliste lauljatega nagu Eilene Hannan, Rhoda Achieng, Virgilijus Noreika, Jaakko Ryhänen, Margarita Voites, Mati Palm, Pille Lill, Nadia Kurem, Hanna-Liina Võsa, Oliver Kuusik, Aare Saal, Kädy Plaas, Marion Melnik, Priit Volmer, Angelika Mikk, René Soom, Teele Jõks, Helen Lokuta, Pirjo Püvi, Angelika Klas-Fagerlund ja teised. Tema ansamblipartneriteks on olnud paljud instrumentalistid, nende hulgas Mari Tampere-Bezrodny, Peeter Paemurru, Anna-Liisa Bezrodny, Vahur Vurm.
Piia Paemurru on saanud mitmetel lauljate võistlustel parima klaverisaatja eripreemia, sealhulgas viiel korral rahvusvahelisel K. Taev’i lauljate konkursil.
Ühises koostöös Rootsi laulja Ingegerd Björklund’iga on valminud 2 CD-plaati.
2006. a. valmis CD-plaat Marje Sink’i jõululauludega, solistideks Pille Lill, Aare Saal ja Oliver Kuusik.

Kava:

Claude Debussy – „Fantoches“ tsüklist Fêtes galantes

Camille Saint-Saëns – „Pourquoi rester seulette“

Camille Saint-Saëns – „Aimons-nous“

Henri Duparc  - “L’Invitation au voyage”

Henri Duparc – “La vie antérieure”

Reynaldo Hahn  - “A Chloris”

Camille Saint-Saëns – „El Desdichado“

Cesar Franck – „L’ange gardien“

Gabriel  Fauré – „Le papillon et la fleur” Op 1 nr 1

Gabriel Fauré -  “Les berceaux”,  Op 23 nr 1

Gabriel Fauré – „Notre amour“ Op 23 nr 2

Gabriel Fauré – „Le secret“ Op 23 nr 3

Gabriel Fauré -”Clair de lune”, Op 46 Nr 2

Gabriel Fauré - Cinq melodie de Venise “Mandoline” Op 58 Nr 1

Claude Debussy – „Pierrot“ tsüklist Quatre Chansons de Jeunesse 

Claude Debussy – Quatre Chansons de Jeunesse „Apparition“

Gabriel Fauré -  „Puisqu’ici-bas tout âme“ Op 10 Nr 1

Gabriel Fauré –  „Tarentelle“ Op 10 nr 2

Piletid Tartus 6€/4€ ja Tallinnas 8€/4€

Külasta kontserti ja naudi kvaliteetset õhtusööki!