11.veebruaril kell 16 Põltsamaa muusikakoolis

13. veebruaril kell 19.00 Mustpeade majas

UNA CORDA (koosseisus Liis Viira harfil, Kristi Mühling kandlel ja Ene Nael klavessiinil) 

Una Corda on oma viienda sünnipäevani jõudnud ainulaadse koosseisuga ansambel, kuhu kuuluvad kolm paljukeelset pilli: harf, kannel ja klavessiin. Ansambli kavas on esindatud nii originaallooming kui ka Una Corda seaded viimase sajandi eesti muusikast, mis näitavad neid klassika kullafondi kuuluvaid teoseid uuest küljest.

Käesolev Una Corda kava teeb kummarduse eesti naisheliloojatele – Helena Tulvele, Mirjam Tally’le, Liis Viirale ja Tatjana Kozlova-Johannesele, kellega koostöös on sündinud teosed, mis on olnud olulised ansambli kõlamaailma ja väljendusvahendite kujunemisel.

Kava pealkiri Stella Maris, mis pärineb Liis Viira samanimelisest kompositsioonist soolokandlele, kannab endas nii lugudes kõlavat voolavust, improvisatsiooni kui ka motoorikat.
Una Corda on igas oma uues kavas pakkunud publikule ka esmaettekannet eesti heliloojalt. Seekord jõuavad esmaettekannetena lavale kaks uudisteost heliloojatelt Robert Jürjendal ja Urmas Lattikas.
kava STELLA MARIS:

H. Tulve – …il neige (2004) klavessiinile ja kandlele

T.Kozlova –  8 shades of my shadow (2013)

U. Lattikas – uudisteos klavessiinile – ESIETTEKANNE!

R. Jürjendal – Kolm kuningat (2013) Una Cordale – ESIETTEKANNE!

L.Viira – Stella Maris (2012) kandlele

M. Tally – Voolujoon (2012)

M.Soo,L.Viira seade – Eemal tuli lähedale (2012) Una Cordale

Una Corda on esinenud Eesti heliloojate festivalil Tartus (2009), Suure-Jaani muusikafestivalil (2010), Eesti muusika päevadel (2010), Corelli Musicu korraldatud festivalil „Tallinna tornid“ (2011) ning Eesti Kontserdi, Eesti Interpreetide Liidu, Eesti Heliloojate Liidu ja Muusikasõprade Seltsi kontserdisarjades Lõuna-Eesti mõisakoolides.  Omapärase kogemuse on andnud osalemine muusikute ja tantsijatena nüüdistantsu etenduses „Opus tempus“.

Koostöös Klassikaraadioga on Eesti Raadio muusikafondi salvestanud juba rohkem kui ühe plaadijagu muusikat. Jaanuaris 2012 ilmus ansambli esikplaat UNA CORDA, kus on esindatud nii originaallooming kui ka Una Corda seaded viimase sajandi eesti muusikast, mis näitavad neid klassika kullafondi kuuluvaid teoseid uuest küljest. Oktoobris 2012 toimus ansambli esimene kontsertreis Rootsi, kus fookuses olid eelkõige Mirjam Tally kahe loo esmaettekanded.

Külasta kontserti ja naudi kvaliteetset õhtusööki!