18. märts kell 19 Keila Muusikakool 

20. märts kell 19 Mustpeade maja

20. märtsil kell 19.00 toimub Mustpeade majas õdus kontsertõhtu, kus astuvad üles tõeliselt andekad muusikud Virgo Veldi saksofonil ning Mati Mikalai klaveril.

Kavas:

Jacques Charpentier – Gavambodi 2

Hillar Kareva – Sonaat saksofonile ja klaverile “Värvilised vahtralehed”

Paul Hindemith – Nachtstück süidist klaverile “1922″

Helena Tulve – Nagu jõgi mere poole

Rein Rannap – Kontsertiino altsaksofonile ja klaverile

Fernande Decrück – Sax volubile

Virgo Veldi õppis 1984-1988 Tallinna Georg Otsa nimelises muusikakoolis Villu Veski ja Olavi Kasemaa juures.
1993. aastal lõpetas ta Tallinna Konservatooriumi (praeguse Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia) O. Kasemaa juhendamisel. 2004. aastal lõpetas ta Sibeliuse Akadeemia magistratuuri Pekka Savijoki saksofoni klassis. 1990. aastal sai ta III preemia Eesti puupuhkpillimängijate konkursil Tallinnas. 1994 aastal võttis osa rahvusvahelisest altsaksofonistide konkursist Belgias Dinantis. 1996. aastal võitis ta I preemia ja publikupreemia Eesti noorte interpreetide konkurss-festivalil „Con Brio“.
Virgo Veldi on töötanud saksofoniõpetajana Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis, Sibeliuse Lukios Helsinkis ja aastast 2001 on ta EMTAs saksofoni õppejõud. Virgo Veldi on esinenud solistina Tallinna Muusikakooli String Orchestri, Eesti Muusikaakadeemia sümfooniaorkestri, Eesti Raadio estraadiorkestri, Tallinna Kammerorkestri, Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ja St.Peterburi Kammer Orkestriga ning osalenud Nyyd Ensemble’i projektides.
1999. aastast on Virgo Veldi saksofonikvarteti Saxest liige ja muusikaline juhendaja.
Virgo Veldi on esinenud ka koos mitmete pop ansamblite ja artistidega.

Pianist Mati Mikalai on hinnatud paljude interpreetide suurepärase kammeransambli partnerina, kõige tunnustatum on klaveriduo Kai Ratassepaga. Ta ka võimekas sooloesineja, seda ka nüüdismuusika vallas.
Mati Mikalai lõpetas 1995. aastal Eesti Muusikaakadeemia Bruno Luki, Ivo Sillamaa ja Lauri Väinmaa juures, 2002. aastal omandas magistrikraadi ning jätkas doktoriõppes. Ta on täiendanud end tunnustatud pianistide Liisa Pohjola, Jose Ribera ja Lazar Bermani meistrikursustel.
Mikalai on pälvinud III preemia rahvusvahelisel pianistide konkursil Kilis Rootsis (1994) ning I preemia vabariiklikul pianistide konkursil (1994). Viimase aja kõrgemad tunnustused on saavutatud duos pianist Kai Ratassepaga.

Piletid Tallinnas 8€/4€. Keilas kontsert tasuta.

Külasta kontserti ja naudi kvaliteetset õhtusööki!