• Instrument: klaver

 

Kristiina Rokaševitš alustas õpinguid seitsmeaastaselt Tallinna Muusikakeskkoolis Ell Saviaugu klaveriklassis, jätkates hiljem Marko Martini ja prof. Ivari Ilja juhendamisel. 2013. aastal lõpetas Kristiina Guildhall’i Muusika- ja Draamakooli bakalaureusekursuse kiitusega (Bachelor of Music, 1st Class Honours) ning 2013. aasta septembrist on Kristiina määratud Guildhall’i kooli stipendiaadiks, jätkates oma magistriõpinguid prof. Joan Havilli käe all. Klavessiini on Kristiina õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis Kristiina Are käe all, jätkates seejärel dots. Imbi Tarumi juures Eesti Muusika– ja Teatriakadeemias; Londonis on tema klavessiiniõppejõuks prof. James Johnstone.

Kristiina Rokaševitš on edukalt esinenud alljärgnevatel konkurssidel: III koht rahvusvahelisel kammeransamblite konkursil Klaipedas, diplom rahvusvahelisel Chopini nimelisel noorte pianistide konkursil Narvas, poolfinalist V. Krainevi-nimelise noorte pianistide konkursil Harkovis Ukrainas, II koht rahvusvahelisel M.Judina-nimelisel pianistide, klaveriduode ja kammeransamblite konkursil ja diplom VI EPTA rahvusvahelisel pianistide konkursil Poolas, Krakovis, finalist „Animato Foundation Soloist Competition“ konkursil Zürichis, II koht Oxfordi Muusikafestivalil ( Oxford Music Festival Piano Recital award 2012), I preemia Croydoni Muusikafestivalil. 2012/2013 õppeaastal pärjati Kristiina Guildhalli Beethoveni ja Romantilise muusika esituse auhinnaga ning aasta hiljem võitis ta III Preemia Euroopa Beethoveni Klaveriühingu Pianistide konkursil. 2014. aasta novembris oli Kristiina finalist Eesti Pianistide Konkursil, kus ta esitas Beethoveni 5. Klaverikontserti Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga dirigent Mihail Gertsi juhatusel. Sama aasta juulis võitis Kristiina I preemia rahvusvahelisel Amy Branti klaverikonkursil Birminghamis, millega kaasnevad soolokontserdid Põhja-Inglismaal. 2016. aasta kevadel osales Kristiina populaarses saates „Klassikatähed“, kus ta pääses finaali ning pälvis ERSO eripreemia.

Kristiina on osalenud Peter Donohoe, Steven Osborne’i, Angela Hewitt’i, Dominique Merlet, Richard Goode’i meistriklassis. Augustis 2011 ja 2012 oli Kristiina stipendiaat meistrikursustel „Tel-Hai International Piano Master Classes“ Iisraelis, kus ta töötas Alon Goldsteini ja samuti Emanuel Krasovsky, Dmitri Bashkirovi, Vladimir Troppi ja Ronan O’Hora juhendamisel, kus talle määrati Diploma of Excellence auhind.

Peale ERSO on ta esinenud solistina Tallinna Kammerorkestri, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sümfoonia Orkestri, Pärnu Linnaorkestri ees.

Kontserttegevus Suurbritannias on viinud Kristiina osalema arvukates projektides. Tähtsamad neist on Classical Opera Company poolt korraldatud „Mozart in London 250“ festival (Milton Court Concert Hall), Bloomsbury Festival, Londoni Sümfooniaorkestri eelkontserdid (pre-LSO concert) Barbican Hall’is, BBC Total Immersion (koostöös BBC Raadio 3ga) ja tšehhi kammermuusika Wigmore Study Days raames (Wigmore Hall).

Kristiina on Londoni Baltic Music Society komitees, mis tegeleb Eesti, Läti ja Leedu klassikalise muusika levitamisega ning kontsertide ja festivalide korraldamisega.