Muusikafestival Eesti Muusika Nädal

Eesti Interpreetide festivalil Eesti Muusika Nädal tõstetakse tähelepanu keskpunkti kodumaine helikunst – soolo ja kammermuusika –, mida esitavad hinnatud eesti interpreedid. Festival kutsub ajarännakule läbi eesti professionaalse heliloomingu, peegeldades selle erinevaid arenguetappe. 2023. aastal toimuva festivali autoriõhtud keskenduvad Rudolf Tobiase, Eduard Oja, Mati Kuulbergi ning Rein Rannapi loomingule, lemmikute seas kõlavad ka vähetuntud või sootuks mängimata palad.

Festivali kava on kokku pannud Eesti Interpreetide Liidu juhatus koosseisus Arvo Leibur, Henry-David Varema, Indrek Vau, Mihkel Poll ja Peep Lassmann. Interpreedid on valitud lähtuvalt konkreetsest teosest, et interpretatsioonis saaksid avalduda just ühed või teised huvitavad ja helilooja vastavat teost/loominguperioodi avavad jooned. Kokku esineb festivalil 38 interpreeti erinevatelt erialadelt.

Festival on välja kasvanud Eesti Interpreetide Liidu 2018. aastal toimunud festivalist „Virmalised“, mis keskendus saja aasta jooksul kirjutatud eesti klaveriloomingule. Möödunud aastate festivalid on andnud ülevaate Artur Lemba, Eduard Tubina, Ester Mägi, Eino Tambergi, Kuldar Singi, Lepo Sumera, Erkki-Sven Tüüri ja Tõnu Kõrvitsa kammermuusikast.

Festival toimub Eesti Interpreetide Liidu ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koostöös.
Festivali toetavad Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital ning Tallinna linn.

Muusikafestival Klassika on Moes

Muusikafestival Klassika on Moes pakub suviselt kergeid klassikalise muusika elamusi. Tapa vallas asuvas Moe Külastuskeskuses satud muinasjutulisse õhkkonda. Kahel festivalipäeval paitavad kõrvu hõrgud kitarrimeloodiad, romantiline klaverimuusika ning tormilised keelpillikäigud. Festivalile on oodatud kõik klassikalise muusikaga tuttavad aga ka need kel varasemalt muusikaga kokkupuude vähene. Festivali jooksul on võimalik külastada Moe Muuseumi, söögipoolise eest hoolitseb Moe Krog.

Festival toimub SA Eesti Interpreetide Kontserdid ning Moe Muuseumi ja Külastuskeskuse koostöös.

Festivali toetavad Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Rahvakultuuri keskus, Lääne Virumaa Omavalitsuste Liit.

Tutvu festivali programmigainterpreetidega ning osta endale sobiv festivali pääse.