• Instrument: klaver
  • Sünniaeg: 21. juuni 1989
  • Kontakt: a.kamenskaja@gmail.com

 

Aleksandra Kamenskaja alustas muusikaõpingud viie aastaselt Jõhvi Muusikakoolis. Alates 2003. aastast õpis ta Tallinna Muusikakeskkoolis Kersti Sumera klaveriklassis. Õpingute vältel sai ta esimese preemia Kolme kooli vahelisel konkursil aastatel 2008 (Tallinn) ja 2009 (Tartu), kolmanda preemia Fr. Chopini nimelisel rahvusvahelisel pianistide konkursil Narvas (2009) ning kaks eripreemiat VII eesti pianistide konkursil. 2009. aastal astus Aleksandra Eesti Muusika – ja Teatriakadeemiasse Ivari Ilja klaveriklassi. 2012. aastal võitis ta Helmi Valtmani nimelise stipendiumi. Bakalaureuse ja magistriõpingute ajal tegutses ta aktiivselt nii solistina kui ka erinevates kammeransamblites, nii Eestis kui ka Austrias ja Rootsis. Edukas koostöö on olnud näiteks laulja bariton Ott Indermittiga. IV Mart Saare nimelisel lauljate konjursil sai Aleksandra Kamenskaja parima klaveripartneri preemia.

Aleksandra on mänginud koos selliste orkestritega nagu Tallinna Kammerorkester (dir. Risto Joost), ERSO ja EMTA ühendorkester (dir. Lutz Köhler), TMKK orkester (dir. Toomas Kapten), Narva Linnaorkester (dir. Czeslaw Grabowski).

Olulisi impulsse loomingulises arengus andsid talle koostöö ja meistrikursused Paul Badura-Skodaga, Jaroslaw Drzewieckiga, Arbo Valdmaga, Eliso Virsaladzega, Mats Widlundiga, Nina Serjoginaga ja Svetlana Navassardjaniga. 2015. aastal sai Aleksandra Kamenskaja magistrikraadi (kunstide magister, cum laude) Eesti Muusika – ja Teatriakadeemias prof. Ivari Ilja ja Irina Zahharenkova juhendamisel.

Alates 2014. aastast täiendab ta end Viini Muusika ja Kunsti Privaatülikoolis (Musik und Kunst Privatuniversität der Stadt Wien) Dr. Johannes Kropfitschi käe all. Samast aastast alates on Aleksandra Yehudi Menuhini Live Music Now organisatsiooni liige ning esineb selle projekti raames regulaarselt nii solistina kui ka duo ja trio koosseisudes.

Olulisel kohal on klaveriduo Fumika Fukayaga „En blanc et noir“. Hooajal 2018/19 esineb duo Wiener Konzerthaus lastekontsertide sarjas „Triolino“.

Aastatel 2014 ja 2015 esines Aleksandra Kamenskaja soolokontsertidega Blüthneri klaveriõhtute tsüklis. 2016. aastal võitis ta Prof. Dichleri nimelisel rahvusvahelisel konkurssil (Viin) teise preemia. Tema repertuaar sisaldab muusikat barokist kaasajani. Chopini ja Schumanni kõrval on rõhk Karol Szymanowski ja Henri Dutilleux teostel.