• Instrument: akordion

 

Akordionimängija Allan Jakobi, sündinud 26. jaanuaril 1973 Tallinnas, lõpetas akordioni erialal 1987 Tallinna Muusikakooli (õp Juta Kirs) ja 1992 G. Otsa nim Tallinna Muusikakooli  (õp Jaan Sommer).

Jakobi on osalenud 1991–93 mitmel meistrikursusel (Matti Rantanen, Mogens Ellegård jt), täiendanud end 1996–97 orkestrijuhtimise erialal Tallinna Pedagoogilises Ülikoolis (õp Reet Brauer).

Tegutsenud peamiselt vabakutselise muusikuna nii levimuusikas kui ka džässimprovisatsiooni ja klassikalise muusika kavades.

Esinenud akordionifestivalidel Rägaveres ja Pärnus, samuti “Jazzkaarel” ja Pärnu “Jazz Fiestal” ning festivalidel Kuhmos, Bornholmis, Moskvas, Vilniuses, Limbažis ja Kielis (solistina, duona koos Tõnis Tüüriga, Triona koos Paul Kikerpuu- ning Indrek Tetsmanniga).

Teinud a-st 1999 koostööd Neeme Punderi, Lembit Orgse, Jaan Arder ja Ants Nuudiga (kava “Elavad klassikud”) ning a-st 2000 Tiit Petersoniga (kava “Tangoballett”). Kuulunud mitmesse rahvamuusikaansamblisse (nt Peiarid, Savijalakesed), esinenud nendega paljudes Euroopa riikides ja USAs.

On osalenud stuudiomuusikuna salvestustel väga paljude koosseisude- ning solistidega. Aastal 2009 on ilmunud ka isiklik solisti-cd. On a-st 1991 erinevates koosseisudes ja solistina esinenud ka mitmetes Eesti telesaadetes.

Koos näitleja-laulja Rain Simmuli ja kitarrist-laulja Jaan Söödiga on toonud välja kontsertetenduse Raimond Valgrest.

2014 ja 2017 tantsupeo saateansambli liige. Tšellist Andreas Lend’iga sai duo-koostöö alguse 2014.a.  Esinetud peamiselt maakondlikel kontsertidel ning koolides toimuvatel hariduslikel loeng-kontsertidel. Loeng- kontsertitel osalenud ka Trio Naturale kavaga “Kas tunned maad”.

2017 festivali- esinemised solistina Limbažis ja Haapsalus.

Allan Jakobi tegeleb aktiivselt ka originaalseadete loomisega erinevatele koosseisudele.

Pikaajaline ja jätkuv on lavategevus Ansambel “Apelsini” kooseisus.